Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk’tan Geri Adım: Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacak

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter yönetim kuruluna gireceğini açıklamıştı ancak fikrini değiştirdi. Detaylar geliyor…
Elon Musk’tan Geri Adım: Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini almıştı. Bu hamle sonrası sosyal medya devi Musk’ın yönetim kuruluna atandığını duyurmuştu.

Duyuru sonrası Musk kendi hesabından Twitter’da yapılması muhtemel değişikliklere dair anketler düzenlemiş ve önerilerde bulunmuştu. Ancak Twitter CEO’su Parag Agrawal yeni bir gelişmenin duyurusunu yaptı.

Agrawal açıklamasında, Elon Musk’ın Twitter yönetim kurulunda yer almayacağını söyledi. Mikro blog sitesinin CEO’su açıklamasında, “Elon’un yönetim kuruluna atanması resmi olarak 9 Eylül’de yürürlüğe girecekti. Elon bu sabah yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.,

Twitter CEO'su Elon Musk duyurusu
Kaynak: Twitter

İş birliği yapmaktan dolayı duydukları heyecanı dile getiren Musk, şirketin ve tüm hissedarların çıkarları için bunun en iyi yol olduğuna inandıklarını kaydetti. Agrawal, Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı olmaya devam ettiğini ve şirketin onun görüşlerine açık olacağını belirtti.

Yönetim kurulunda olsun ya da olmasın hissedarlardan gelen bildirimlere her zaman değer verdiklerini ifade etti. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve uzay araştırma şirketi SpaceX’in CEO’su olarak bilinen Musk, kripto paralara olan yakın ilgisi ile biliniyor.

Musk geçtiğimiz gün Twitter Blue üzerinde Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğine dair paylaşımda bulunmuştu. Milyarder isim ayrıca Blue hizmetine kayıt olan kişilere onay rozeti ve reklamsız deneyim sunulabileceğinin işaretini vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu