Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Ekonomisi için Tarih Verdiler! İşler Yoluna Giriyor mu?

BBVA CEO’su Onur Genç ve BBVA Başkanı Carlos Torres, Türkiye ekonomisinde gelecek birkaç yıl içerisinde işlerin yoluna girebileceğini paylaştı. İşte detaylar;
Türkiye Ekonomisi için Tarih Verdiler! İşler Yoluna Giriyor mu?
HABER GİRİŞ

Garanti Bankası’nda çoğunluk hissesine sahip konumda bulunan BBVA’nın CEO’su Onur Genç, Türkiye ekonomisine yönelik değerlendirmelerini ve beklentilerini paylaştı. Türkiye’nin yeni ekonomi kadrosunun mali disipline odaklandığını belirten Genç, yönetimin “yapılması gerekeni yaparak doğru yolda” olduğunu paylaştı.

CEO, Türkiye ekonomisinde işlerin yoluna girebilmesi için gerekli olan tarihi de sözlerine ekledi. Türkiye’nin 2-3 yıl içinde normale dönmesinin beklendiğini, Ortodoks politikalara dönüşün işe yaradığını ifade etti.

“Olumlu Sonuçlar Görmeye Başladık”

BBVA Başkanı Carlos Torres ise Türkiye ekonomisindeki hiper enflasyona ve devalüasyona işaret etti. Torres, bu başlıklara rağmen son dönemde olumlu politikalar ve sonuçlar görmeye başladıklarını dile getirdi.

Türkiye’nin BBVA açısından ciddi bir pazar olduğunu vurguladı ve ülkedeki jeostratejik konuma, genç nüfusa ve gelişime güvendiklerini söyledi.

Torres, Türkiye ekonomisindeki normalleşmenin 1-2 yıl içinde olmasını tahmin ettiklerini belirtti ve “Türkiye’de normal bir ekonomi olsaydı Garanti BBVA olarak 2023’teki 528 milyon euroluk karımız 2 milyar olurdu. Biz bu potansiyeli görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Sermaye piyasalarında faaliyet gösteren Tera Yatırım, Londra’da düzenlenen konferans kapsamında yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin arttığını belirtmişti ve Türkiye’ye 2024 yılında 3-4 milyar dolar para girişi olabileceğini aktarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın