Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom’un İştirakinden Azercell ile Yeni İş Birliği

Türk Telekom iştiraki olan Argela, Azerbaycan’ın lider mobil operatörü Azercell ile iş birliği yaptı. Ümit Önal, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Türk Telekom’un İştirakinden Azercell ile Yeni İş Birliği
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olarak konumlanmasında öncü rol üstlenen Türk Telekom, bu vizyonu çerçevesinde yeni adımlar atmaya devam ediyor. Türk Telekom’un yenilikçi çözümler üreten iştiraki Argela, önemli bir iş birliğine imza attı.

Argela, Barcelona’da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Azerbaycan’ın lider mobil operatörü Azercell ile anlaşma sağladı.

Gerçek zamanlı izleme (RTM), hizmet kalitesi izleme (SQM) ve müşteri deneyimi yönetimi (CEM) platformlarını barındıran Argela NCA ürün paketi, büyük veri analitiğine dayanan yapısıyla ağ operatörlerinin, ağları ve hizmetleri üzerinde uçtan uca görünürlük elde etmelerine olanak tanıyor.

Argela NCA ürün paketi, tüm popüler OTT uygulamaları ve video akış hizmetleri dahil olmak üzere ses ve veri hizmetleri için gerçek zamanlı izleme ve anormallik tespit imkanı sunarak her abonenin hizmet deneyimine ilişkin önemli veriler sağlıyor.

Ümit Önal’dan Açıklama

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonu kapsamında ve Türkiye Yüzyılı’nı dijitalin yüzyılı yapmak hedefiyle çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Teknoloji birikimlerini yeni projelerle yerli ekosistemin güçlenmesini desteklemek amacıyla kullandıklarını ve global arenada da pazara girmesi için köprü rolü üstlendiklerini ifade etti.

Argela’nın geliştirmiş olduğu çözümlerin hem bölgede hem dünya pazarında kullanıldığını, Azerbaycan’ın lider operatörü Azercell ile gerçekleştirilen iş birliğini çok kıymetli bulduğunu paylaştı.

Türk Telekom’un İştirakinden Azercell ile Yeni İş BirliğiKaynak: Paratic Piyasalar

TTKOM hisseleri 2023 yılını 24,4 TL’den tamamladı. Tüm zamanların en yüksek seviyesin, 35,1 TL ile 1 Şubat tarihinde gören TTKOM, 26 Şubat 15.30 itibarıyla yüzde 2,5 artışla 34,1 TL’de, zirveye yakın bir seviyede işlem görüyor. Hisse yatırımcısına haftalık yüzde 5,4, aylık yüzde 13,6 ve yıllık yüzde 93,4 oranında kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.