Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Hava Yolları Temettü Verecek mi? Açıklama Geldi

Türk Hava Yolları, yatırımcıların merakla beklediği kar payı dağıtım kararına ilişkin açıklama yaptı. Karar, Genel Kurulda oy çokluğu ile kabul edildi.
Türk Hava Yolları Temettü Verecek mi? Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

22 Mayıs’ta 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan finansal sonuçlarını açıklayan Türk Hava Yolları (THYAO), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 Yılı Olağan Genel Kurul toplantı sonuçlarını paylaştı.

Toplantı sonuçlarında şirketin kar payı dağıtımına yönelik kararı da yer aldı. Türk Hava Yolları, yasal kayıtlarda yapılan enflasyon muhasebesi öncesi kayıtlarda bulunan dönem net karının geçmiş yıl zararlarından düşük olduğu için yasal kayıtlarda dağıtılabilecek bir kar bulunmadığından temettü dağıtılmayacağını bildirdi.

Türkiye Finansal Raporlama Standartları’na uygun olarak hazırlanan mali tablolara göre elde edilmiş 162.998.000.000 TL net dönem karının geçmiş yıllar karlarına transfer edileceği açıklandı. Kar payı dağıtılmaması teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği belirtildi.

2024’ün ilk çeyreğinde 6,9 milyar TL net kar elde eden THYAO’nun hisseleri 24 Mayıs’ta kapanışını yüzde 0,24 artışla 318,25 TL’den gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.