Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turcas Petrol Kurumsal Yönetimde En Yüksek Puanı Şeffaflıktan Aldı

Turcas Petrol, kurumsal yönetim derecelendirme notunun yükseltildiğini duyurdu. En yüksek derecelendirmeyi şeffaflık kategorisinde aldı.
Turcas Petrol Kurumsal Yönetimde En Yüksek Puanı Şeffaflıktan Aldı
HABER GİRİŞ

Turcas Petrol Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kurumsal yönetim derecelendirme notu hakkında açıklamada bulundu. Buna göre Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ne uyum seviyesini derecelendirmek üzere, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan yıllık değerlendirme çalışması sonuçlandı.

Turcas Petrol’ün kurumsal yönetim uyum derecelendirme notu 28 Şubat 2023 tarihi itibarıyla 9,60’a yukarı yönlü revize edildi. Derecelendirme, 10 puan üzerinden yapılırken önceki notun 9,58 olduğu belirtildi.

KAP açıklamasında ana başlıklar bazında 100’er tam puan üzerinden derecelendirme sonuçları da paylaşıldı. En yüksek derecelendirmeyi kamuyu aydınlatma ve şeffaflık bölümünde 97,86 puan ile (önceki 97,96) alan Turcas Petrol’un diğer bölümlerdeki derecelendirmeleri şöyle:

  • Pay Sahipleri bölümü 95,59 (revizyon yok)
  • Menfaat Sahipleri bölümü 95,88 (95,08’dne yükseltildi)
  • Yönetim Kurulu bölümü 94,99 (94,63’ten yükseltildi)

Turcas Petrol’un derecelendirmesinde, aşağı yönlü tek revizyonun en yüksek puan aldığı kamuyu aydınlatma ve şeffaflık bölümünde yapılması dikkat çekti.

Şirketin TRCAS kodlu hisse senetlerine bakıldığında, haberin ardından değişim olmadığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Dünkü işlemler 17,15 liradan tamamlayan TRCAS hisseleri, Şubat ayının son gününe 17,12 lira ile başlayıp açılışın ardından 18,16 liraya kadar yükseldi. Yazım sırasında yüzde 4,5 artıda fiyatlanan hisseler, bu ay hanesine yüzde 4 eksi yazdı. Yıllık bazda ise yüzde 262 civarında primlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.