Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tümosan Temettü Yerine Yatırım Kararı Aldı

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, 2023 yılı kâr payı dağıtımına ilişkin aldığı kararı duyurdu. İşte detaylar;
Tümosan Temettü Yerine Yatırım Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TMSN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2023 yılı kâr payı dağıtımına ilişkin kararını duyurdu. Şirket KAP bildirisinde, 2023 yılında kâr dağıtılmamasına karar verildiğine işaret etti.

Açıklamada, 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS) göre hazırlanan ve Vizyon Grup Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından denetlenen finansal tablolara göre şirketin 721 milyon 718 bin 231 lira net dönem kârı elde ettiği belirtildi.

Şirket yönetimi, 2023-2025 yılları arasında yapılan veya planlanan yatırımların finansmanında öz kaynak desteği sağlamak amacıyla 2023 yılı kârının dağıtılmaması yönünde karar aldı. Bu karar, ilk genel kurul toplantısında hissedarların onayına sunulacak.

Tümosan’ın bu kararı, şirketin gelecekteki yatırımlarına kaynak oluşturma ve finansal yapısını güçlendirme stratejisi doğrultusunda alındı.

Paratic Piyasalar Tümosan Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada TMSN koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 120,36 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 16,5, haftalık bazda ise yüzde 3,9 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 132-135,6 aralığında işlem gören TMSN payları bugün TSİ 17.36 itibarıyla yüzde 1,85 düşüşle 133 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın