Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trump Seçim Kampanyasında Kripto ile Bağış Kabul Edecek

Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump, seçim kampanyası sürecinde kripto para ile bağış kabul edeceğini duyurdu. Ayrıntılar haberde...
Trump Seçim Kampanyasında Kripto ile Bağış Kabul Edecek
HABER GİRİŞ

Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, 2024 kampanyası için kripto para birimi biçimindeki siyasi bağışları kabul edeceğini duyurdu. Trump’ın web sitesinde belirtilen bilgilere göre, kampanyada Bitcoin, Ether, Solana, Dogecoin ve Shiba Inu gibi kripto para birimleri kabul edilecek.

Açıklamaya göre, Başkan Trump’ın kampanyası, federal olarak izin verilen herhangi bir bağışçının, ortak bağış toplama komiteleri aracılığıyla ve Coinbase Commerce ürünü kullanarak kripto para birimiyle bağış yapmasına olanak tanıyan bir bağış toplama sayfası başlattı. Bu adım, büyük bir partinin başkan adayının ilk kez bağış toplama için kripto para birimini kabul etmesi anlamına geliyor.

Bu yılki başkanlık seçimleri öncesinde kripto para birimleri giderek daha önemli bir siyasi konu haline gelirken, Trump kendisini rakibi Başkan Joe Biden’dan daha büyük bir dijital para savunucusu olarak konumlandırmaya çalıştı.

Açıklamada ayrıca, “Trump düzenlemeleri azalttı ve finansal teknolojide yeniliği savunurken, Biden ve onun destekçileri Elizabeth Warren gibi Demokratlar, ulusumuzun dünyayı nasıl yönettiğine dair yanıtların yalnızca hükümete ait olduğuna inanmaya devam ediyor.” ifadeleri yer aldı.

Kripto paranın gerçek bir kampanya konusu olarak ortaya çıkışı, Demokrat Temsilciler Meclisi liderliğinin son 24 saat içinde üyelerini kripto politikasıyla ilgili yaklaşan bir yasa tasarısına karşı zorlamama kararında da görüldüğü gibi, Demokratların hesaplamalarını değiştiriyor olabilir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.