Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tron Fiyatı Kritik Karar Anında! TRX Rallisi Tetiklenebilir mi?

Ünlü analist, birden fazla reddedilmenin ardından TRX fiyatında yüzde 30 yükseliş vadeden rallinin tetiklenme ihtimalini değerlendirdi. Detaylar...
Tron Fiyatı Kritik Karar Anında! TRX Rallisi Tetiklenebilir mi?
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 10. kripto para birimi konumundaki TRON (TRX) fiyatı bu yıl üçüncü kez bir direnç seviyesinin üstesinden gelmeye çalışıyor. Yeni bir başarısız girişimin TRX yatırımcıları için maliyetli olabileceği, ancak bir kırılımın büyük bir yükseliş trendini tetikleyebileceği belirtiliyor.

Ünlü kripto stratejisti Akash Girimath, mevcut pazar ortamında TRX fiyatının durumunu ve gelecekteki olası hareketlerini mercek altına aldı.

TRON Fiyatı Zor Bir Kararla Karşı Karşıya

TRON fiyatı Mayıs sonu ve Haziran 2022 başında 0,0466 dolardan 0,0862 dolara uzanan bir aralık oluşturdu. O zamandan bu yana TRX, Haziran ve Temmuz 2023’te iki kez yüksek aralığın üstesinden gelmeye çalıştı, ancak bu girişimlerinde başarısız oldu.

Söz konusu reddedilme her iki seferde de fiyatta sert düzeltmelerin yaşanmasına yol açtı.

Girimath, mevcut durumda TRON fiyatının, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım seviyesinin hemen altında seyretmesiyle yeniden 0,0862 dolar seviyesine yaklaştığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Piyasa momentumunu ölçmek için kullanılan teknik bir gösterge olan Müthiş Osilatör’ün (AO), sıfır seviyesinin üzerinde seyrederken ayıların kontrolü ele geçirme konusundaki başarısız girişimini yansıttığına dikkat çekti.

Yüzde 30’luk Ralli İhtimali Mevcut

Her iki gösterge de yükseliş eğiliminde olduğundan, TRX pazarında short pozisyon arayan yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ve bunun yerine, yatırımcıların TRON fiyatının 0,0862 doların üzerine çıkmasını beklemeleri gerektiğini ifade etti.

Tron 27 Eylül Fiyat Grafiği, Destek ve Direnç Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Bu direnç alanının bir destek bölgesine kararlı bir şekilde çevrilmesinin, 0,1124 dolar direnç bölgesine doğru yüzde 30’luk bir ralliyi tetiklemesi için zemin hazırlayabileceğini sözlerine ekledi.

Analist Bir de Uyarıda Bulundu

Öte yandan, TRON fiyatının, RSI ve AO’nun ayrışması nedeniyle reddedilmesinin, yükseliş momentumunun azaldığına işaret edeceğine de değindi.

Böyle bir durumda TRX’in, 17 Ağustos, 9 Haziran ve 11 Mart tarihlerinde sırasıyla 0,0718 dolar, 0,0644 dolar ve 0,0548 dolarlık en düşük seviyelerin altında kalan satış tarafı likiditesine göz dikebileceği uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.