Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toplu Sözleme Sürecinde Hakem Heyetinin 3. Toplantısı Başladı

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 31 Ağustos'ta açıklayacağı memur ve memur emeklileriyle ilgili zam oranın görüşmek için üçüncü kez toplandı. İşte detaylar;
Toplu Sözleme Sürecinde Hakem Heyetinin 3. Toplantısı Başladı
Yorum

1 Ağustos’ta başlayan 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde müzakere süreci sona erdi. Görüşmelerden sonuç çıkamayınca konu, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na devredildi. Hakem Kurulu bugün memur ve memur emeklileriyle ilgili zam oranını görüşmek için üçüncü kez toplandı.

Toplu Sözleşme müzakerelerinde Kamu İşveren Heyeti ile Memur-Sen zam oranında anlaşma sağlayamamıştı. Hükümetin son zam teklifi 2024 yılı için toplam yüzde 25, 2025 yılı içinse toplam yüzde 11 olarak kaydedilmişti.

Memur-Sen ise memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarına ilişkin talep listelerinin açıklamıştı. Memur-Sen 2024 için toplam yüzde 70, 2025 için ise yüzde 40 zam zam istemişti.

Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren maaş zammıyla ilgili nihai kararsa 31 Ağustos’ta Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından bildirilecek. Böylece 31 Ağustos Perşembe günü memur ve memur emeklisinin zam oranları belli olacak.

11 üyeden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, oy çokluğuyla karar alıyor ve karara itiraz edilemiyor.

Hakem kurulu 7. Dönem Toplu Sözleşme kapsamındaki ilk toplantısını Cumartesi günü, ikinci toplantısını ise dün gerçekleştirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu