Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Kampanyası Başladı

Bakan Özhaseki'nin duyurduğu TOKİ'de yüzde 25 kampanyası bugün başlıyor. Başvurular için son gün ise 19 Ekim. Detaylar haberde;
TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Kampanyası Başladı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 14 Eylül’de TOKİ’nin 21 Haziran 2022 öncesinde yapılan evlerle ilgili kampanya başlatacağını duyurmuştu. TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre kampanya bugün başlıyor.

TOKİ’de yüzde 25 indirim kampanyasının bugün başlayıp, 19 Ekim’de sona ereceği kaydedildi. Borcunu peşin ödeyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 25 oranında indirim yapılacağı bildirildi.

TRT Haber yüzde 25 indirim kampanyasından, bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da faydalanabileceğinin bilgisini verdi.

Kampanyadan Faydalanma Şartları Sıralandı

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşların borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde kampanyadan yararlanabileceği belirtildi.

Kampanyadan yararlanma şartları da paylaşılan haberde, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olma zorunluluğunun bulunduğu aktarıldı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Tüm bunlara ek olarak kampanyadan faydalanmak için geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, geri ödeme taksitlerinin en geç Haziran 2022’nin sonunda başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabileceğinin bilgisi verildi. Taksit sayısının 12 ay ve daha az kalan konut-iş yeri alıcılarının indirim kampanyasından faydalanamayacağı vurgulandı.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceğine işaret edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu