Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özhaseki Duyurdu: TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, TOKİ'nin, 21 Haziran 2022 öncesinde yapılan evlerle ilgili kampanya başlatacağının müjdesini verdi. Detaylar...
Bakan Özhaseki Duyurdu: TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Fırsatı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konut fiyatlarındaki arz talep dengesini sağlamak için çalışmaların sürdüğünü söylerken TOKİ için indirim fırsatını duyurdu.

TOKİ’nin Haziran 2022’den önce yapılan konutlar için kampanya başlatacağını ve borcunu peşin kapatmak isteyenlere yüzde 25 indirim yapılacağını belirtti.

TOKİ’den İndirim Müjdesi

Özhaseki, konuşmasında “Yüzde 25 indirim var. Peşin para ödeyen vatandaş, yüzde 25 eksik ödeyerek borcundan kurtulmuş olacak. Örneğin; 1 milyon lira borcu olan ancak 250 bin lira parası olan vatandaş da o indirimden yine istifade edebilir. İndirimin o miktarına denk gelen kısmından istifade edebilir.” ifadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki TOKİ Duyurusu
Kaynak: X / @mehmetozhaseki

Kampanya takviminin 21 Eylül ile 19 Ekim 2023 tarihleri arasında geçerli olduğunu sözlerine ekledi.

Afet Konutları Yükseliyor

200 bin konutun yapımına başlandığını anımsatan Bakan, TOKİ’nin çok güçlü bir kurum olduğunu ve son depremde de sınavı geçtiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

40 bin konutu 2-3 ay içinde afetzedelere teslim etmeye başlayacakları bilgisini verdi.

Pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşıyla birlikte depremin her şeyi yerinden oynattığını, arz talep dengesini bozduğunu söyleyen Özhaseki, daha fazla arz yapmaları gerektiğini ve özellikle kentsel dönüşümle bu konuyu hızlandıracaklarını dile getirdi.

Bakan, konuşmasının devamında, “Bütün hazine arazilerini tarayıp uygun olanları arz etmeyi düşünüyoruz. Fazlaca arz ettiğimiz sürece evlerde fiyat da düşecektir. Ev alacak insan iki misli ödemek zorunda kalıyorlar. 2-3 seneye kalmaz biz bu dengeyi yerine oturtarak fiyatların aşağı geleceğini göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.