Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOGG Duyurusu Sonrası Karel Hisseleri Tüm Zamanların En Yükseğine Ulaştı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu ile bagaj kapağı kontrol ünitesi üretimi için anlaşan Karel’in hisseleri tüm zamanların en yükseğini gördü.
TOGG Duyurusu Sonrası Karel Hisseleri Tüm Zamanların En Yükseğine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), şirketin tedarikçilerinden Karel Elektronik Sanayi ile anlaştı.

Karel’den dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada TOGG tarafından yollara çıkarılacak yerli otomobilin bagaj kapağı kontrol ünitesini tasarlayıp üreteceğini bildirdi.

Karel, şirketin son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştığını belirterek bu çalışmalar neticesinde çeşitli projelerimizi TOGG‘la paylaşma fırsatını yakaladıklarını aktardı.

Karel hisseleri dünkü kapanışı 29,38 TL seviyesinde yaptıktan sonra bugüne dik yükselişle 32,30 liradan başladı.
Karel Hisse Rekor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Böylelikle hisseler tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Yüzde 9,94 artış kaydeden hisselere devre kesici uygulandı. Hisselerin genel performansına bakıldığında haftalık yüzde 8,97, aylık yüzde 11,2 ve yıllık yüzde 58,97 getirisi olduğu görülüyor.

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair “Letter of Nomination” tarafımıza ulaşmıştır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu