Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ticaret Satış Hacmi Yılın 2’nci Ayında Arttı

TÜİK tarafından paylaşılan rapora göre yılın ikinci ayında ticaret satış hacmi hem yıllık bazda hem de aylık bazda arttı. Detaylar haberde...
Ticaret Satış Hacmi Yılın 2’nci Ayında Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 11 Mart’ta merakla beklenen yeni raporunu paylaşmıştı. TÜİK, bugün ticaret satış hacim endeksi raporunun  Şubat ayına yönelik verileri paylaştı.

Ocak ayında yıllık yüzde 0,4 azalan satış hacmi, Şubat’ta yüzde 11,3 arttı. Ocak’ta yıllık yüzde 13,3 artan perakende satış hacmi ise Şubat’ta yıllık yüzde 25,1 arttı.

Ticaret Satış Hacmi Şubat 2024
Kaynak: TÜİK

Yıllık bazda incelendiğinde motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 15,4 arttı. Toptan ticaret satış hacmi yüzde 5,7, perakende ticaret satış hacmi ise yüzde 25,1 arttı.

Ticaret satış hacmi aylık bazda yüzde 2,3 arttı. Perakende satış hacmi ise yüzde 3,5 arttı.

Aylık bazda incelendiğinde motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 3,1 arttı. Toptan ticaret satış hacmi yüzde 1,6 arttı. Perakende ticaret satış hacmi ise  yüzde 3,5 artı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.