Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ticaret Bakanı Bolat Endonezya Büyükelçisi İkbal ile Görüştü

Bakan Ömer Bolat, Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammed İkbal ile Ticaret Bakanlığı'nda görüştüğünü duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Ticaret Bakanı Bolat Endonezya Büyükelçisi İkbal ile Görüştü
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat bugün resmi Twitter hesabı üzerinden Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammed İkbal ile görüştüğünü bildirdi. Görüşmeye ilişkin detaylar paylaşan Bolat, Türkiye ve Endonezya arasındaki ikili ticaretin artırılmasına yönelik konuşulduğunu kaydetti.

Bakan Bolat görüşmede Türkiye-Endonezya Serbest Ticaret Anlaşması müzakereleri, helal akreditasyon, savunma sanayisi ve uluslararası kuruluşlarda iş birliği konularının gündeme geldiğini vurguladı.

Türkiye’nin Endonezya’ya et ve süt ürünleri ihracatı ile iş çevreleri arasındaki ilişkilerin genişletilmesi hususlarının da gündeme geldiğine dikkat çekti.

İkili görüşmenin verimli bir şekilde gerçekleştiğine işaret eden Bakan Bolat, “Geçmişten bugüne gelen iki ülke arasındaki çok boyutlu ilişkilerin geliştirilmesi için iş birliğine devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Endonezya arasında imzalanan Deniz Taşımacılığı Anlaşması ve Sağlık Alanında Hibe Anlaşması Ağustos 2022’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlüğe giren anlaşmada iki ülke arasında denizcilik ilişkileri kurularak genişletileceği vurgulanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.