Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ticaret Bakanı Bolat Endonezya Büyükelçisi İkbal ile Görüştü

Bakan Ömer Bolat, Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammed İkbal ile Ticaret Bakanlığı'nda görüştüğünü duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Ticaret Bakanı Bolat Endonezya Büyükelçisi İkbal ile Görüştü
Yorum

Ticaret Bakanı Ömer Bolat bugün resmi Twitter hesabı üzerinden Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammed İkbal ile görüştüğünü bildirdi. Görüşmeye ilişkin detaylar paylaşan Bolat, Türkiye ve Endonezya arasındaki ikili ticaretin artırılmasına yönelik konuşulduğunu kaydetti.

Bakan Bolat görüşmede Türkiye-Endonezya Serbest Ticaret Anlaşması müzakereleri, helal akreditasyon, savunma sanayisi ve uluslararası kuruluşlarda iş birliği konularının gündeme geldiğini vurguladı.

Türkiye’nin Endonezya’ya et ve süt ürünleri ihracatı ile iş çevreleri arasındaki ilişkilerin genişletilmesi hususlarının da gündeme geldiğine dikkat çekti.

İkili görüşmenin verimli bir şekilde gerçekleştiğine işaret eden Bakan Bolat, “Geçmişten bugüne gelen iki ülke arasındaki çok boyutlu ilişkilerin geliştirilmesi için iş birliğine devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Endonezya arasında imzalanan Deniz Taşımacılığı Anlaşması ve Sağlık Alanında Hibe Anlaşması Ağustos 2022’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlüğe giren anlaşmada iki ülke arasında denizcilik ilişkileri kurularak genişletileceği vurgulanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu