Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Resmi Gazete: Endonezya ile İki Anlaşma Yürürlüğe Girdi!

Resmi Gazete'de yer alan karar ile Türkiye ve Endonezya arasında yapılan iki anlaşma bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. İşte detaylar;
Resmi Gazete: Endonezya ile İki Anlaşma Yürürlüğe Girdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye ile Endonezya arasında imzalanan Deniz Taşımacılığı Anlaşması ve Sağlık Alanında Hibe Anlaşması bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugün itibarıyla yürürlüğe girecek olan anlaşmaların detayları şu şekilde aktarıldı:

Endonezya ile Deniz Taşımacılığı Anlaşması!

29 Haziran 2010 tarihinde Ankara’da imzalandığı bildirilen Deniz Taşımacılığı Anlaşması’nın yürürlüğe girmesinin ardından ülkeler arasında seyir emniyetinin artacağı ve deniz kirliliğinin önleneceği duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince yürürlüğe giren anlaşmada iki ülke arasında denizcilik ilişkilerinin kurulacağı ve geliştirileceği belirtildi.

Bunlara ek olarak gemi dönüşümü ile gemi bakımı gibi denizcilik alanlarında teknik ve eğitim iş birliğinin teşvik edileceği vurgulandı.

Endonezya ile Sağlık Alanında Hibe Anlaşması!

7 Ağustos 2021 tarihinde Ankara’da imzalanan Sağlık Alanında Hibe Anlaşması bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Anlaşmada, Türkiye’nin bundan sonra “Donör” olarak, Endonezya’nın ise “Alıcı” olarak anılacağının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

28 Mart 2002 tarihli kanun gereğince yürürlüğe giren anlaşmada Türkiye’nin 50 adet ventilatör cihazı ve 600 bin kutu Favipiravir isimli ilacın Endonezya’ya dostluk ve iyi niyet jesti olarak hibe edeceği iletildi.

Türkiye tarafından hibe edilen tıbbi malzemelerin teslimatı ile Endonezya’nın sağlık hizmetlerini sürdüreceği ifade edildi. Malzemelerin teslimatının iki ülkenin belirlediği usul ile yapılacağı eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın