Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi için Şirket Kuruyor

Depremin ilk gününden bu yana verdiği desteklerle takdir kazanan THY, operasyonel ve organizasyonel işler için yeni bir şirket kurmaya karar verdi.
THY Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi için Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları, yönetim kurulunun aldığı yeni şirket kurulması kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. Yapılan açıklamaya göre yüzde 100 Türk Hava Yolları iştiraki olan “THY Destek Hizmetleri A.Ş.” şirketinin kurulmasına karar verildi.

Söz konusu şirketin, THY’nin ortaklığı ve iştiraklerinin ana faaliyet alanı dışında kalan temizlik, güvenlik, tesis yönetimi, mali işler, uçuş ve yer hizmetleri, operasyonel ve organizasyonel işler ve süreçlerini de içeren her türlü destek hizmetleri ihtiyaçlarının yürütülmesi amacıyla kurulmasına karar verildiği belirtildi.

KAP’ta yer alan bilgiye göre 21.02.2023 tarihli yönetim kurulu kararına göre kurulacak olan şirketin sermayesi 1.000.000 TL olacak.

Tescil işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından kuruluşunun tamamlanacağı bildirildi. Edinilen finansal duran varlığın, ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 0,0002, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı yüzde 0,001 olarak açıklandı.

Bu girişimin ortaklık ve iştirakler dışında alınan destek hizmetlerinin, ortaklık bünyesinden karşılanmasına imkan sağlayacağı, böylelikle ölçek ekonomisinden faydalanılacağı ve hizmet kalitesinin artacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Türk Hava Yolları, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin ardından 1667 sefer ile arama-kurtarma ve yardım ekibini afet bölgelerine ulaştırdı. 296 bin vatandaşı deptrem bölgesinden tahliye eden THY, ücretsiz uçuşlarını ise 1 Mart’a kadar uzattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın