Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Deprem Bölgesi için 16 Günde Neler Yaptığını Açıkladı

“75 bin kişilik Türk Hava Yolları ailesi olarak vatandaşın yanındayız” mesajı veren THY, afet bölgesine yönelik çalışmaları hakkında son bilgileri paylaştı.
THY Deprem Bölgesi için 16 Günde Neler Yaptığını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları, Elazığ’la birlikte 11 ili kapsayan deprem bölgesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, bu sabah Twitter hesabından 6-21 Şubat tarihleri arasındaki çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Buna göre THY, bugüne kadar gerçekleştirdiği 1667 sefer ile arama-kurtarma ve yardım ekibini deprem bölgelerine ulaştırdı.

Turkish Cargo, 208 kargo seferi ile 12 bin 498 (3 bin 259 yurt içi, 9 bin 239 yurt dışı) ton yardım malzemesini afet bölgelerine sevk etti.

Yahya Üstün THY Çalışmaları
Kaynak: Twitter

Tüm operasyonlarını yardım malzemelerinin taşınmasına tahsis eden Turkish Cargo, ağırlıklı olarak ilaç, gıda, kıyafet, jeneratör, hijyen kiti, battaniye ve çadır taşıdı.

Türk Hava Yolları, bugün için planladığı 81 sefer ile 14 bin 454 vatandaşın deprem bölgelerinden tahliyesini sürdürecek. Aynı zamanda yine bugün 12 kargo uçuşuyla yardım malzemelerini deprem bölgelerine taşımaya devam edecek.

GCM Yatırım Banner

Deprem bölgelerindeki havalimanlarında yoğun operasyonların sağlıklı sürdürülebilmesi için 200 personelini görevlendiren Türk Hava Yolları, ülkemize insani yardım malzemesi taşıyan tüm uçaklara ücretsiz bakım hizmeti sağladığı bilgisini paylaştı.

Tahliye uçuşları için ücretsiz rezervasyonlar 1 Mart’a kadar sürecekken rezervasyonu olmayan vatandaşlar, yer olması durumunda uçağa sırayla kabul edilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.