Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tether’in Piyasa Değeri 83 Milyar Dolar ile Yeni Zirvesine Ulaştı

Tether rakibi olan stablecoin’lere karşı hakimiyetini artırdı ve piyasa değerini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı.
Tether’in Piyasa Değeri 83 Milyar Dolar ile Yeni Zirvesine Ulaştı
Yorum

Stablecoin ihraççısı Tether tarafından yapılan açıklamaya göre USDT’nin piyasa değeri 83,2 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, son rakamların, insanların finansal özgürlüğe erişmek istediğini ve bu erişim sağlandığında bunu kullanacaklarını gösterdiğini söyledi.

Ardoino, Tether’in bankası olmayanlar için güvenli bir liman sunduğunu ve gelişmekte olan piyasalardaki insanların, ulusal para birimleri devalüe edilirken bile satın alma güçlerini korumalarına izin verdiğini belirtti.

Pazar oynaklığı karşısındaki dayanıklılıkları ve sektör lideri şeffaflık uygulamaları arasında, Tether’in güvenilebileceğini kanıtladığını ve müşterilerin buna yanıt verdiğini sözlerine ekledi.

Tether piyasa değeri grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Tether, finansal özgürlük ve yenilik için önde gelen stablecoin ve öncü konumunu sağlamlaştırdı. Ekim 2014’te yaratılmasından bu yana USDT, tüm rakip teklifleri birlikte geride bırakarak en çok işlem gören kripto para birimi haline geldi. Yapılan bu duyuruya Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kayıtsız kalmadı.

Binance USD’ye dikkat çeken CZ, tamamen düzenlenmiş bir stablecoin olan BUSD’nin New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından 23 milyar dolar ile sınırlandırıldığını ve şu anda 5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu belirtti. O zamandan beri USDT’nin muazzam bir büyüme kaydettiğini vurguladı.

USDT’nin tarihi zirvesine ulaştığı dönemde, USD Coin (USDC) ve BUSD pazar paylarını koruma mücadelesi veriyor. İkinci en büyük stablecoin olan USDC’nin piyasa değeri 28 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

2022’nin uzayan ayı piyasası, Haziran 2022 zirvelerinden sonra piyasa değerlerinde düşüşlerle her iki stablecoin’e de zarar verdi. Ancak USDT, daha yüksek pazar hakimiyetiyle payını artırırken, USDC’nin piyasa değeri neredeyse yarı yarıya azaldı.

ABD’deki artan düzenleyici baskı ve bankacılık krizi, diğer stablecoin’lerin pazar payındaki düşüşte rol oynadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%