Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temmuz Ayında Temettü Verecek Çelik Şirketinden Dev Sipariş!

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün KAP'a yaptığı açıklamada almış olduğu çelik profil siparişine ilişkin bilgiler paylaştı. Detaylar haberin devamında;
Temmuz Ayında Temettü Verecek Çelik Şirketinden Dev Sipariş!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güneş enerjisi alt yapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve çeşitli sektörlere özel çelik profil üretimleri alanında faaliyet gösteren Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş bağlantısı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören şirketin bildiriminde alınan büyük çaplı çelik profil siparişinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin Mayıs ayında MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesi başta olmak üzere Amerika kıtası, Avrupa ve Türkiye’den ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik toplam 38 milyon 137 bin 80 dolar tutarında çelik profil siparişi almış olduğu bilgisi verildi.

Söz konusu dönemdeki iş ilişkilerinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceğinden bahsedildi.

Şirketin geçen ay yapılan olağan genel kurul toplantısında, 3 Temmuz 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,30415015 TL, net 0,2737350 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

KCAER Hisselerinde Güncel Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 3 Haziran Pazartesi işlem gününü yüzde 1,50 değer artışıyla 10.556,80 puandan tamamlarken, KCAER hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 69,1 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 1,5‘lik gerilemeyle 52,7 TL seviyesinde tamamladı.

KCAER Hisse Fiyatı Bugün Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kocaer Çelik hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 227,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.