Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettüye Onay! Ağustos’ta Hisse Başına 0,77 TL Kar Payı Geliyor!

Türkiye Sigorta A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Temettüye Onay! Ağustos’ta Hisse Başına 0,77 TL Kar Payı Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bireylere, kurumlara ve ülkenin stratejik varlıklarına sigorta çözümleri sağlayan Türkiye Sigorta A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TURSG koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,8609383 TL, net 0,7748444 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 29 Ağustos 2024 olarak kesinlik kazandığı ifade edildi.

TURSG 2024 Temettü Tablosu Kesinlik Kazandı
Kaynak: KAP

OYAK Yatırım, geçen haftalardaki raporunda Türkiye Sigorta için hedef fiyatını 72,47 TL’den 80,5 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “endekse paralel getiri” olarak sürdürdüğünü duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

TURSG Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,69 değer kaybıyla 10.279,69 puandan tamamlarken, yıllık zirvesi 83,4 TL olan TURSG hisseleri günü 81 TL seviyesinde kapattı.

TURSG Hisseleri Bugün Yatay Seyretti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Türkiye Sigorta hisseleri, uzun vadede yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 12,6, yüzde 24,8 ve yüzde 621,7 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın