Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Temettü Rekortmeni Holding Dev Yatırımını İlerlettiğini Duyurdu

Borsa İstanbul'da ALARK koduyla işlem gören Alarko Holding A.Ş., Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği ile imzaların atıldığını duyurdu. Detaylar;
Temettü Rekortmeni Holding Dev Yatırımını İlerlettiğini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ALARK koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan Alarko Holding A.Ş., Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği ile birlikte giriştiği yeni projesinde önemli ilerleme kaydetti. Bugün, holding tarafından konuya dair bir Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde bulunuldu.

Alarko Holding’den Kazakistan Yatırımı Duyurusu

Yapılan bildirimde şirket ile Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği arasında imzalanan ön iyi niyet protokolü hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada, Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği (Akimat of Shymkent city, Republic of Kazakhstan) ile Kazakistan Cumhuriyeti’nin Çimkent şehrinde seralara ilişkin yatırım projelerin planlanması ve uygulanmasına yönelik karşılıklı anlayış ve iş birliği oluşturmayı konu alan ön iyi niyet protokolünün imzalanmasına karar verildiğinin daha önceden kamuoyuna duyurulduğu belirtildi.

Projede gerçekleşen ilerleme ile söz konusu ön iyi niyet protokolünün 17 Kasım 2023 tarihinde imzalandığı ifade edildi.

Kasım ayının ikinci haftasında 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden bildiren Alarko Holding, 3.969.955.259 TL çeyrek net karı bildirmişti. Böylece şirketin dokuz aylık net karı 8.894.830.518 TL seviyesine yükselmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Holdingin açıklamış olduğu çeyreklik net kar, piyasa ortalama beklentisinin üzerinde gerçekleşmişti.

ALARK Hisseleri Haftayı Nasıl Tamamladı?

ALARK hisseleri, haftanın son işlem gününde yüzde 0,5’lik yükseliş yaşayarak haftayı 104,5 TL seviyesinde kapattı.

ALARK Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 5,7, aylıkta yüzde 9,2 kırmızı yaktı. ALARK hisseleri yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 43,1 oranında getiri sağlamış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.