Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekstil Şirketinden Temettü Kararı Geldi

Son bilançosunda 139 milyon lirayı aşkın kâr yazan Karsu Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş.’den temettü kararı geldi. Detaylar haberde;
Tekstil Şirketinden Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son çeyreğine ilişkin bilançosu gelen şirketler yönetim kurullarından çıkan temettü kararlarını paylaşmaya devam ediyor. Son karar, Karsu Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş.’den geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaşan şirket, yatırımcılarına iyi haberler vermedi.

Karsu Tekstil, 2023 dönemi finansal tablolarında yazdığı 139.180.110,86 TL’lik net dönem kârını paylaşmayacağını açıkladı.

Söz konusu kârın dağıtılmamasında gerekçe, küresel riskler olarak gösterildi. Ekonomik zorlukların devamının beklendiği açıklama şöyle oldu:

“SPK’ya göre 139.180.110,86 TL ve Vergi Usul Mevzuatına göre 92.915.547,16 TL kârın, dünyada ve ülkemizde oluşan ekonomik konjonktürel olumsuzlukların bir müddet daha devam edebileceği ihtimaline karşı daha ihtiyatlı olmak adına şirketin finansal yapısını daha da güçlendirmek üzere olağanüstü yedeklerde bırakılmasına ve 2023 dönem kârından temettü dağıtılmaması hususunun genel kurula teklif olarak götürülmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

Karsu Tekstil Hisse 03.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin KRTEK kodlu hisseleri temettü dağıtımının yapılmayacağının açıklandığı günde negatif bölgede yerini aldı. Yazım anında yüzde 6 ekside fiyatlanan KRTEK, 30 lira seviyesine çekildi.

GCM Yatırım Banner

Yıl içinde en yüksek 43,82 lirayı gören hisseler aylık yüzde 17’nin haftalık ise yüzde 5’in üzerinde düşüş gördü. Yıllık primi yüzde 50 seviyesinin altına çekilen hisseler, gelinen noktada yatırımcısını enflasyona ezdirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.