Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Milyarderi Musk ile Fransız Lider Bir Araya Gelecek

Tesla Ceo'su Elon Musk, Fransa'da yapılacak bir konferansta Macron ve diğer Fransız liderlerle görüşecek. Görüşmelere ilişkin detaylar haberde;
Teknoloji Milyarderi Musk ile Fransız Lider Bir Araya Gelecek
HABER GİRİŞ

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ülkedeki diğer siyasi liderlerle Paris yakınlarındaki bir iş konferansında görüşeceği bildirildi. Söz konusu bilgiye Reuters’ın Elysee Sarayı’ndan edindiği kaydedildi.

Fransa Maliye Bakanlığı’nın Reuters’e verdiği demeçte, Musk’ın Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile öğle yemeğine katılmadan önce sarayda Macron ile görüşeceğine işaret edildi.

Musk’ın Fransa’daki uluslararası yatırımı artırmayı arttırmayı hedefleyen 200 kadar global iş dünyası liderinin davet edildiği Versay’daki yıllık Fransa’yı Seçin zirvesinin altıncısını ziyaret edeceği belirtildi. Macron, bu toplantılar sırasında Elon Musk ile bir araya geleceğine dikkat çekildi.

Le Maire tarafından yapılan açıklamada Fransız hükümeti ile Musk arasındaki görüşmelerin elektrikli arabalar dahil birçok konuyu kapsayacağına dikkat çekildi. Le Maire, “Bugün yapılan tüm yatırımlar aylarca hatta yıllarca süren müzakerelerin sonucudur.” bilgisini verdi.

Macron hükümetinin seçim vaatleri arasında yer alan emeklilik yaşının 62’den 64’de çıkarılmasını kapsayan yasa tasarısı Meclis’te oylamaya sunulmadan kabul edilmişti. Bunun üzerine halk ayaklandı ve ülkede büyük çaplı protestolar düzenlendi.

GCM Yatırım Banner

Fransız halkı tarafından büyük baskısı ile karşı karşıya kalan Macron, yeşil sanayi sektörüne doğru yatırımlar yaparak vatandaşının güvenini ve sevgisini kazanmak için hamlelerde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın