Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknik Analize Göre Potansiyelli Hisseler: THYAO, EREGL

BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yeni rekoruna ulaştı. PhillipCapital, teknik analize göre yükseliş potansiyeli olan hisseleri paylaştı.
Teknik Analize Göre Potansiyelli Hisseler: THYAO, EREGL
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 12 Şubat tarihli haftanın ilk işlem gününde gösterdiği yukarı yönlü hareketle yatırımcıların yüzünü güldürdü. 9 Şubat Cuma günü kapanışını yüzde 1 artışla 9045 puandan yapan endeks, 12 Şubat saat 14.00 itibarıyla yüzde 1,1 artışla 9167 puana çıkarak yeni zirvesine ulaştı.

PhillipCapital analistleri, paylaştığı günlük bülteninde işlem hacmindeki yükselişin artan risk iştahının önemli bir göstergesi olduğunu belirtti. Yeni haftada alımların devamı halinde 9000 puan seviyelerinin üzerinde kalıcılığın devam edeceği, 9000 puan altına sarkmalarda 10 günlük ortalama olan 8726 bölgesinin destek olarak takip edilebileceğini aktardı.

Günlük bültende teknik analize göre yükseliş potansiyeli olan 3 hisse yer aldı. Bu hisseler Ereğli Demir ve Çelik (EREGL), Sabancı Holding (SAHOL) ve Türk Hava Yolları (THYAO) olarak sıralandı.

Teknik Analize Göre Potansiyelli Hisseler: THYAO, EREGLKaynak: Paratic Piyasalar

EREGL, BIST 100 endeksine kıyasla daha sınırlı bir yükseliş gösterdi ve yüzde 0,4 artışla 46,5 TL’den işlem görüyor. Analistler hissede meydana gelen hacim artışlarına dikkat çekerek 45,5 TL üzerinde kalıcılık korunduğu sürece olumlu görünümün korunmasını bekliyor. Hissede kısa vadeli hedef fiyat 47,9 TL, zarar kes seviyesi 45,4 TL olarak belirlendi.

GCM Yatırım Banner

Teknik Analize Göre Potansiyelli Hisseler: THYAO, EREGLKaynak: Paratic Piyasalar

12 Şubat’ta 83,5 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan SAHOL, bu noktada tutunamadı ve yüzde 1,5 düşüşle 80,8 TL’den işlem görüyor. Analistler SAHOL hisselerinin 80 TL seviyesinde bulunan yatay destek bölgesinin altında kapanış gerçekleştirmediği sürece alımların devam edeceğini ifade ediyor. Hissede hedef fiyat 84,55 TL, zarar kes seviyesi ise 79,50 TL olarak açıklandı.

Teknik Analize Göre Potansiyelli Hisseler: THYAO, EREGLKaynak. Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksinin yüzde 1 arttığı gün THYAO hisseleri yüzde 1,3 düşüşle negatif ayrışıyor. PhillipCapital analistleri hissenin önceki hafta 285 TL bölgesi altına sarkmadan işlem gördüğünü hatırlattı. THYAO’nun 285 TL üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda pozitif havanın devam edeceği kaydedildi. Hissede hedef fiyat 304 TL, zarar kes seviyesi ise 285 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın