Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavandan Ayrılmayan Hisseler için Temettü Kararı Geldi

62 liradan 225 liraya kadar çıkan DOBUR hisseleri için Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’den temettü açıklaması geldi.
Tavandan Ayrılmayan Hisseler için Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Borsada yıllık primi yüzde 500’ü aşan Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. (DOBUR), temettü kararına ilişkin açıklamasını paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı genel kurul kâr payı dağıtım kararına dair açıklamada, bu yıl nakit temettü dağıtılmaması teklifinin genel kurulda kabul edildiği duyuruldu.

Şirketin temettü dağıtımına çıkmama kararına gerekçe olarak geçen yılın genelinde 6.731.957 TL büyüklüğünde yazılan net dönem zararı gösterildi.

DOBUR Hisse 20.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

2023 bilançosunda zarar yazan şirketin borsa için tablosu negatif olmadı. Tavan serileriyle adından söz ettiren DOBUR kodlu paylar bugün de tavanda işlem gördü.

Yıl içinde 62 lira seviyesinden 220 liranın üzerine kadar tırmanan hisseler yazım anında tavan yükselişiyle 225,9 liradan kayda geçti. Böylece bu yılın en yüksek zirvesine oturmuş oldu.

Hisseler sadece tavan serisi ile değil, kabaran tedbir listesiyle de biliniyor. DOBUR için en son 14 Haziran 2024 tarihine kadar geçerli olacak şekilde kredili işlem kısıtlaması gelmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın