Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Haftada Yüzde 35 Artan Hisseye Tedbir Gecikmedi

Son dönemde bedelsiz sermaye artırımıyla öne çıkan ve aylık bazda yüzde 117 artan Yeşil Yapı’nın hisseleri için tedbir kararı alındı. İşte detaylar;
Bir Haftada Yüzde 35 Artan Hisseye Tedbir Gecikmedi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 15 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden volatilite bazlı tedbir sistemi çerçevesinde Yeşil Yapı (YYAPI), Euro Kapital (EUKYO), Doğan Burda (DOBUR), Kiler GYO (KLGYO), Rubenis Tekstil (RUBNS) payları için tedbir kararı alındığını duyurdu.

Tüm hisseler için tedbirin 16.05.2024 – 14.06.2024 tarihleri arasında geçerli olacağı belirtildi. Bu tarihlerde EUKYO payları tek fiyat işlem yöntemiyle, YYAPI payları emir paketi tedbiriyle işlem görecek. DOBUR, KLGYO ve RUBNS payları ise kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Tedbir kararı alınan hisseler arasında en çok dikkat çeken Yeşil Yapı oldu. YYAPI, son dönemde Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiği yükselişlerle öne çıktı. Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde yüzde %599,4 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını açıklamıştı.

Bir Haftada Yüzde 35 Artan Hisseye Tedbir GecikmediKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 3 TL’den tamamlayan YYAPI, 18 Nisan’da tavan serisine başladı. Bazı günlerde dalgalı hareketler görülse de genel itibarıyla yukarı yönlü hareket eden hisse yıllık 267, aylık yüzde 117 yükseldi. YYAPI, 15 Mayıs’ta günü yüzde 6,9 düşüşle 7,8 TL’den noktaladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.