Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisini Sürdüren Yeni Halka Arzdan Kritik Açıklama!

Geçen ay içinde halka arzı gerçekleşen Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.'den hacizlerin kaldırılmasına ilişkin önemli bir KAP bildirimi geldi. Detaylar;
Tavan Serisini Sürdüren Yeni Halka Arzdan Kritik Açıklama!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ay gerçekleşen halka arzında planlanan tahsisatın toplam 3,31 katı talep alan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yatırımcılarını sevindirecek bir bildirimde bulundu.

Borsa İstanbul’da AGROT koduyla işlem gören şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamanın içeriği hacizlerin kaldırılması ile ilgili oldu.

Açıklamada, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Tartech Teknoloji ve Tarım Üretim Anonim Şirketi’nin taraf olduğu 63.161.750,76 TL tutarındaki hacizlerin 26.991.000,00 TL‘lik kısmının ödendiği bilgisi verildi.

Böylelikle, hacizlerin süresinden önce ve taahhüt edilen tutardan daha fazla olacak şekilde kısmen kaldırıldığı ifade edildi.

Daha önceden, Tartech Teknoloji ve Tarım Üretim Anonim Şirketi’nin taraf olduğu hacizlerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında 20.000.000,00 TL tutarındaki hacizin 31 Aralık 2023 tarihine kadar borçların kapatılması suretiyle kaldırılacağının taahhüt edildiği hatırlatıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket Alacaklarına Dair de Açıklama Yapıldı

Öte yandan, Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. tarafından şirketin alacağına ilişkin de bir KAP bildirimi yapıldı.

Şirketin Bilal Keskin’den olan 90.786.118 TL alacağının Hümeyra Keskin’in şirket paylarının satışından elde ettiği şahsi gelirinden karşılanarak bugün itibarı ile taahhüt edilen süreden önce şirkete ödendiği bildirildi.

AGROT’un Tavan Serisi Sürüyor

15-16-17 Kasım tarihlerinde halka arzı gerçekleşen şirketin hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününde yükselişini sürdürüyor. Haber yazımı itibarıyla hisseler 13,47 TL seviyesinde bulunuyor.

Agrotech Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık bazda bakıldığında şirket hissesinin, yatırımcılarına güncel olarak yüzde 75‘in üzerinde getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.