Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Olup Yüzde 917 Yükselen Şirket ABD’de Güçleniyor

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören Mia Teknoloji, KAP üzerinden yapay zeka çözümleri üzerine ABD’de iş ortaklıkları kurulacağını belirtti. İşte detaylar;
Tavan Olup Yüzde 917 Yükselen Şirket ABD’de Güçleniyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemde yatırımcıların odağından düşmeyen şirketlerden biri olan Mia Teknoloji (MIATK), Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) attığı adımlar kapsamında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, yapay zeka teknolojileri kapsamında yatırım yapılması, yeni şirket kurulması ve üniversiteler ile ortak çalışmalar yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine katkıda bulunulması konularında çalışmalar yürütülmesi için Mia Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı’na yetki verildiğini duyurdu.

Bu kapsamda ABD’de faaliyet gösteren MIA Tech Corp. Şirketinin sağlık çözümleri başta olmak üzere genişletilmiş gerçeklik, güvenlik, enerji verimliliği ve elektromobilite alanlarında yapay zeka çözümleri üzerine iş ortaklıkları kurma ve potansiyel iş birlikleri için çeşitli görüşmeler gerçekleştireceğini belirtti.

Mia Teknoloji, 2023 yılında yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımı ile yatırımcıların ilgisini üzerine çekmişti. Şirket hisselerde bölünme işlemini 20 Kasım 2023’te gerçekleştirdi.

Tavan Olup Yüzde 917 Yükselen Şirket ABD’de GüçleniyorKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Bölünme sonrası düzeltilmiş pay fiyatı olan 56,07 TL’den işlem görmeye başlayan MIATK, 2023 yılını 36 TL’den tamamladı. 26 Ocak 2024 tarihine kadar yataya yakın hareket eden hisse bu noktadan başlayan yükselişlerle yatırımcıların kazançlarını artırdı. 19 Şubat tarihinde kapanışını 62,6 TL’den yapan MIATK, 20 Şubat saat 17.00 itibarıyla yüzde 10 artışla 68,8 TL’den işlem görüyor.

Son yükselişle birlikte hem uzun hem de kısa vadede birçok hisseden pozitif ayrışmayı başaran MIATK, haftalık yüzde 21, aylık yüzde 101 ve yıllık yüzde 917 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.