Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarkim’den Fabrika Yatırımı Duyurusu: İhale Süreci Başladı

Tarkim, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştireceği fabrika yatırımına ilişkin açıklamada bulundu. Ayrıntılar haberde...
Tarkim’den Fabrika Yatırımı Duyurusu: İhale Süreci Başladı
HABER GİRİŞ

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Turgutlu’da gerçekleştirilecek yatırımla ilgili açıklamada bulundu. KAP’a gönderilen bildirimde, halka arz izahnamesinde ve ilgili dokümanlarda yer alan Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapılacak fabrika yatırımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada inşaat işlerinin projelendirme konularında Hibrit Mühendislik İnşaat Bilgi İletişim Teknolojileri Makina Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ile sözleşme imzaladığı 04.10.2023 tarihinde kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Tarkim açıklamasında, “Şirketimizin Yönetim Kurulunun bugün itibarıyla (15.02.2024) aldığı Karara istinaden, Manisa İli Turgutlu İlçesi, Turgutlu OSB 1728 Ada 1 Parsel Zemin Güçlendirme, Fabrika Binaları ve Depolama Alanları ile Çevre Düzenleme İnşaat Yapım İşi’ nin ihale sureci başlamıştır.” ifadelerini kullandı.

İlgili sürece ilişkin başvurular ve detaylı bilgilerin şirketin web sitesinde yayınlandığı belirtildi. Şirket geçen yılın Eylül ayında halka arz olmuştu. TARKM kodu ile 107,50 TL’den halka arzı gerçekleştirilen hisse senedi 898 TL’ye kadar yükselmişti. TARKM bugün itibarıyla 812 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.