Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Şirketinin Hisseleri İş Birliği Anlaşmasıyla Hareketlendi

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., üçlü iş birliği anlaşmasını imzaladı. Borsada işlem gören hisseleri hareketlendi. Detaylar haberde...
Tarım Şirketinin Hisseleri İş Birliği Anlaşmasıyla Hareketlendi
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Kasım ayında halka arz olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Teknopark A.Ş. ile i birliği protokolü imzaladığını duyurdu. Ayrıca sözleşmeli tarım yapılması konusunda anlaşma yapıldığını bildirdi.

KAP üzerinden açıklamada bulunan şirket, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Teknopark A.Ş. ile üçlü iş birliği protokolünün düzenlendiğini açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail KOYUNCU, İTÜ Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent GÜLOĞLU ve Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin tarafından iş birliği protokolü imzalanmıştır.”

Bunun yanında şirket, Manisa, İzmir ve Konya’da üretim yapan çiftçilerle sözleşmeli tarım yapılması hususunda Manisa, İzmir, Konya’daki yerel çiftçilerle anlaşma imzalandığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Agrotech Teknoloji Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

AGROT hisseleri iş birliği protokolü duyurusu ile hareketlendi. Bugün açılışı 31,40 TL’den yapan hisseler 32,04 TL’ye çıktı.

Anlaşma haberi ile birlikte hisseler 32,48 TL’ye kadar tırmandı. Bu seviyede kalıcı olmayan hisseler düşüşe geçerek 31,64 TL’den işlem gördü. Hisseler aylık bazda yüzde 28,04, haftalık bazda yüzde 2,27 değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın