Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Şirketinden Bedelsiz Sermaye Artırımı Açıklaması!

Ege Gübre Sanayi A.Ş. daha önce SPK tarafından onaylanan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleşeceği tarihi duyurdu. Detaylar geliyor...
Tarım Şirketinden Bedelsiz Sermaye Artırımı Açıklaması!
HABER GİRİŞ

Tarım sektörünün önde gelen şirketlerinden Ege Gübre Sanayi A.Ş. (EGGUB) daha önce Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından onaylanan bedelsiz sermaye artırımına ilişkin yeni bir duyuruda bulundu. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na pay alma hakkının gerçekleşeceği tarihe dair bilgilendirme yaptı.

Ege Gübre tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, 600.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı dahilindeki 40.000.000 TL olan çıkarılmış sermayenin, tamamı geçmiş dönem karlarından karşılanmak suretiyle 60.000.000 TL artırılarak 100.000.000 TL’ye çıkarılmasına ilişkin başvurunun SPK tarafından uygun görüldüğü hatırlatıldı.

EGGUB bedelsiz sermaye artırımı
Kaynak: KAP

SPK ilgili başvuruyu 14 Aralık tarihinde onaylamıştı. Onaylı ihraç belgesinin paylaşıldığı duyuruda, bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi 20.12.2023 olarak açıklandı.

EGGUB güne yüzde 0,5’e yakın artışla başladı ve 117,2 TL seviyesinde bulunuyor. Şirket hisseleri Ekim ayında 167,3 TL’ye kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Fabrikası İzmir’de bulunan Ege Gübre Sanayi A.Ş. 1978’den bu yana gübre üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Şirket satışlarını 500’e yakın bayi ve ihale yolu ile kooperatifler aracılığı ile gerçekleştiriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.