Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tanınmış Analistler: Bitcoin Bir Sonraki Parabolik Yükselişe Hazırlanıyor

Zincir analisti Axel ve CryptoQuant CEO’su metriklere atıfta bulunarak, Bitcoin’in yeni bir güçlü yükselişe hazırlandığını öne sürdü. Detaylar şöyle...
Tanınmış Analistler: Bitcoin Bir Sonraki Parabolik Yükselişe Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paraların iki yılın aşkın sürenin ardından güçlü yükselişi sonrası analistler yeni tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Zincir içi analist Axel ve CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da dahil olmak üzere kripto analiz dünyasındaki önemli sesler, Bitcoin’in bir sonraki büyük fiyat artışının eşiğinde olabileceğini belirtti.

Zincir üstü verileri incelemesi ile bilinen Axel, Bitcoin işlemlerine dayalı olarak kısa vadeli ve uzun vadeli karlılığı değerlendiren karmaşık bir ölçüm olan UTXO Kâr/Zarar (K/Z) Arz Oranı Momentumunun önemine dikkat çekti.

BTC, UTXO P/L göstergesi
Kaynak: CryptoQuant

Axel geride kalan on yılda bu momentumda iki önemli artış yaşandığını ve şu anda üçüncüsünün ortaya çıktığını gözlemlediğini belirtti. Bu ani yükselişlerin piyasanın büyüme dönemleri ile yakından ilişkili olduğunu ve yatırımcılar için önemli karlar sağlayabilecek potansiyel boğa ortası ralli aşamalarına işaret ettiğini söyledi.

Axel’in analizini alıntılayan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise kendi bakış açısını sunarak yükseliş görünümünü güçlendirdi. BTC’nin zincir üzerindeki momentumunun, bir sonraki Bitcoin parabolik boğa koşusunu başlatmak için yeterli taze sermaye girişinin olduğunu gösterdiğini belirtti.

Analistlerin değerlendirmeleri, Bitcoin’in piyasa performansı ile tarihi zirvesine çıkmasını takip ediyor. Kripto para birimi yükselişini sürdürüyor ve 73.650 dolar ile tüm zamanların zirvesine ulaştı. BTC yazım itibarıyla 73.000 dolarda işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın