Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suudi Arabistan ile Türkiye Arasında Yeni Kredi Anlaşması

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu, Türkiye ile 55 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalandığını duyurdu. Ayrıntılar geliyor…
Suudi Arabistan ile Türkiye Arasında Yeni Kredi Anlaşması
HABER GİRİŞ

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında yeni bir kredi anlaşması imzalandı. Suudi Arabistan Kalkınma Fonu (SFD), Türkiye ile 55 milyon dolar tutarında yeni bir kredi anlaşması imzaladığını duyurdu.

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu’ndan (SDF) yapılan açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, SFD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al-Khateeb ve SFD İcra Kurulu Başkanı Sultan Al-Marshad’ın katılımıyla anlaşmaya yönelik imza töreni gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Açıklamada imzalanan kredinin “Devlet Okullarında Depreme Bağlı Riskin Azaltılması Projesi” kapsamında kullanılacağı belirtildi. İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu’nda imzalanan anlaşma kapsamında alınacak kredi ile yaklaşık 55 bin metrekare büyüklüğe sahip 5 devlet okulu rehabilite edilecek.

Kredi ile söz konusu proje kapsamında belirlenen okulların, deprem sebebiyle oluşabilecek hasarlardan korunması amaçlanıyor. Gerekli donanımın ve kaynakların okullara tahsis edilmesi, eğitim kalitesi ve verimliliklerinin sürekliliğinin sağlanacağı bildirildi.

SDF, Türkiye’deki eğitim sektörünü destekleme ve ülkenin dünya standartlarında bir eğitim sunma hedefini güçlendirmeyi amaçladığını belirtiyor. Kalkınma sonu geride kalan 40 yılda enerji, sağlık, tarım ve eğitim gibi alanlarda değeri 300 milyon doların üzerinde olan 9 kalkınma projesi ve programını finanse etti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın