Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Standard Chartered’den Ethereum ETF Tahmini ve Yıl Sonu Fiyat Hedefi!

Birleşik Krallık merkezli yatırım bankası Standard Chartered, SEC’in spot Ethereum ETF başvurularını onaylayacağını ve yıl sonunda ETH’nin 8.000 dolara çıkacağını öne sürdü.
Standard Chartered’den Ethereum ETF Tahmini ve Yıl Sonu Fiyat Hedefi!
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık merkezli yatırım bankası Standard Chartered, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hafta Ethereum ETF’lerini onaylayacağını öngörüyor. VanEck’in 23 Mayıs’ta, Ark Invest/21Shares’in ise 24 Mayıs’ta başvurularının son tarihlerine yaklaşılmasıyla, spot Ether ETF’lerinin ilk turu için kritik bir döneme girildi.

Standard Chartered Bank Döviz Araştırması ve Dijital Varlıklar Araştırması Başkanı Geoff Kendrick, Ethereum ETF’lerinin bu hafta onaylanma ihtimalinin yüzde 80 ila 90 olduğunu belirtti. Kendrick, onaylanmasının ardından, spot ETF’lerimne 15 ila 45 milyar dolar arasında giriş olmasını beklediklerini söyledi.

Kendrick “Piyasa değerinin yüzdesi olarak bu rakamlar, Bitcoin ETF’lerine yönelik tahminlerimize benziyor ve bu da tahminlerimizin doğruluğunu kanıtlıyor” açıklamasında bulundu.

Analist, spot Ethereum ETF’lerinin bu hafta onaylanması durumunda ETH’nin Bitcoin’e ayak uydurabileceğini ve 2024 sonuna kadar 8.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini öne sürdü. Kendrick, Bitcoin için bu yıl onu için 150.00 dolar, 2025 sonu için 200.000 dolar tahminlerini koruduklarını sözlerine ekledi. Banka Ethereum için 2025 tahminini ise 14.000 dolar olarak belirledi.

ETH 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

SEC, bu haftanın son teslim tarihlerinden önce spot Ethereum ETF’leri için 19b-4 başvurularına yönelik güncellemeler talep etti. Bu talep, onaya yönelik potansiyel bir ilerlemeye işaret etmekle birlikte, onayın garanti edilmediğini gösteriyor. Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, son olayın SEC’in bu tür bir ürünü onaylama olasılığının yüzde 25’ten yüzde 75’e yükseldiğini belirttiler.

GCM Yatırım Banner

Gelişmele sonrası Ethereum yükselişine hız verdi. ETH yazım itibarıyla 453 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 3.770 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.