Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK, Penta ve Smart’ın Sermaye Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu, 2 şirketin sermaye artırımını onayladı ve 6 şirketin borçlanma başvurusuna izin verdiğini duyurdu. İşte haftalık bültenin detayları;
SPK, Penta ve Smart’ın Sermaye Artırımını Onayladı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), haftalık bülteninde Penta Teknoloji Dağıtım Ticaret AŞ’nin 349 milyon 792 bin liralık, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 153 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımını onayladığını duyurdu.

6 şirketin borçlanma araçlarıyla ilgili de bilgiler paylaşılan bültende, Vakıf Faktöring AŞ’nin 1 milyar 117 milyon liralık, Tüpraş Türkiye Petrol Rafineleri AŞ’nin 5 milyar liralık, Ak Faktöring AŞ’nin 60 milyon liralık, Global Menkul Değerler AŞ’nin 160 milyon liralık, Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun 3 milyar liralık, Pasha Yatırım Bankası AŞ’nin 1 milyar lira ve 25 milyon dolarlık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildiği belirtildi.

İdari Para Cezaları Uygulandı

Kurul tarafından açıklanan bilgilerde, İhlas Holding AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlere yönelik yapılan inceleme sonucunda bir isme 7 milyon 631 bin 379 lira ceza verildi.

Anadolu Hayat Emeklilik AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili inceleme sonucunda bir kişiye 907 bin 984 lira, Şok Marketler Ticaret AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda bir kişiye 1 milyon 447 bin 703 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı ifade edilen 15 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası gereğince hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.