Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son 12 Ayda En Çok Kazandıran 10 Kripto Para Birimi!

Kripto para piyasası geçen yıldan bu yana yatırımcılara kazandırırken, son 12 ayda en çok yükselen altcoinler şu şekilde oldu…
Son 12 Ayda En Çok Kazandıran 10 Kripto Para Birimi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son 12 ayda Bitcoin (BTC), ABD doları karşısında yüzde 170’e yakın değer kazanarak, küresel çapta diğer varlık sınıflarıyla karşılaştırıldığında dikkat çekici bir performans sergiledi. Bu dönemde en çok kazananların yedisi meme coinler oldu ve bu kripto varlıkların başında TRUMP, WIF, BOME, BONK, MOG ve TURBO yer aldı.

Haziran 2023’ten bu yana geçen bir yıllık süre zarfında meme coinler kripto piyasasında ön plana çıktı. BTC ve ETH sırasıyla yüzde 170 ve yüzde 100’a yakın kazançlar elde ederken, komik meme coinler ilgi odağı oldu. Başkanlık meme tokenı TRUMP, son 365 gün içinde yüzde 122.000’den fazla artış göstererek en iyi performans gösteren kripto varlık oldu. Dogwifhat (WIF) ise yüzde 58.000’i aşan artışla ikinci sırada yer aldı.

BOME yüzde 17.000’lik bir artış gösterirken, BONK yüzde 10.000’den fazla değer kazandı. MOG ise yüzde 8.000’in üzerinde kazanç sağlayarak en çok değer kazanan beşinci kripto varlık oldu.

TURBO, yıl içinde yüzde 4.900’ün üzerinde bir büyümeyle altıncı sırada yer aldı. İlk ona giren diğer kripto varlıklar AIOZ, OM, ABT ve PEPE ise yüzde 1.300 ile yüzde 4.800 arasında değişen kazançlar sağladı.

Bazı kripto paralar 12 aylık dönemde iyi performans göstermedi. Wormhole tokeni W, lansmanına rağmen yüzde 60 oranında değer kaybederek en büyük kaybeden oldu. Rocket Pool’un RPL tokenı yüzde 50’nin üzerinde düşerken, APE yüzde 49’dan fazla değer kaybetti. İlk beşe giren diğer kayıplar arasında DYDX yüzde 46, CRV ise yüzde 43 düşüş yaşadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın