Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SNICA Elazığ’da GES Yatırımını Başarıyla Tamamladı

Sanica Isı, Elazığ'daki boru fabrikasında gerçekleştirdiği Güneş Enerjisi Santrali yatırımını bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. Detaylar haberde;
SNICA Elazığ’da GES Yatırımını Başarıyla Tamamladı
HABER GİRİŞ

Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Güneş Enerjisi Santrali (GES) Yatırımının Devreye Alınması hakkında bildiri paylaşıldı. Açıklamada, Elazığ’da bulunan boru fabrikasına yapılan mevcut GES yatırımının tamamladığına işaret edildi.

KAP bildirisinde 9 Ocak 2023 ve 22 Şubat 2024 tarihlerindeki açıklamalar anımsatılarak, 3,63 MWp güç kapasiteli Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan boru fabrikadaki mevcut çatı GES yatırımının 29 Nisan 2024’te (Bugün) tamamlanarak devreye alındığı duyuruldu.

GES yatırım tutarının 1 milyon 473 bin dolar olarak gerçekleştiği, daha önce Akhisar ve Elazığ fabrikalarında kurulu 6,5 MWp ile birlikte kurulu gücün 10,13 MWp’e ulaştığı vurgulandı.

Alınan teşvik belgesi kapsamında, 7 yıl süreyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işveren primi desteği, indirimli kurumlar vergisi ve Katma Değer Vergisi (KDV) istisnası sağlandığı kaydedildi.

Borsa İstanbul’da SNICA koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 49,63 oranında prim sağladı. Aylık bazda yüzde 0,84 yükselen hisse, haftalık bazda ise yüzde 16,42 oranında düşüş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 35,2-38,1 lira aralığında işlem gören SNICA payları TSİ 16.11 itibarıyla yüzde 4,77 düşüşle 35,94 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın