Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanica Isı Yeni Yatırıma İmza Attı! Üretim için Tarih Verdi

Sanica Isı bugün KAP üzerinde boru fabrikasındaki çatı GES'ine ilave yatırım yapacağını açıklayarak üretim için belirli bir tarih verdi. İşte detaylar;
Sanica Isı Yeni Yatırıma İmza Attı! Üretim için Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Yatırımlarıyla ve imzaladığı sözleşmelerde son dönemde gözleri üzerine çeken Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA) bugün ise Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Güneş Enerjisi Yatırımına (GES) Başlanılması hakkında bildiri paylaştı.

Sanica Isı dün yurt dışı yatırımı olan Sanica Benelux BV’nin 3,5 milyon euroluk sermaye ödemesini gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Şirket bugün ise KAP bildirisinde Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan boru fabrikada mevcut çatı Güneş Enerjisi Santrali’ne (GES) ilave yatırım yapacağını açıkladı.

Planlanan 3,63 MWp güç kapasiteli GES yatırımı ile ilgili çalışmaların başladığını bildiren Sanica Isı, GES’in 1 Mayıs 2024’te üretime geçirilmesinin planlandığını kaydetti.

9 Ocak 2023 tarihindeki KAP bildirisini anımsatan şirket, 2 milyon 220 bin dolar olarak planlanan GES yatırım tutarının 1 milyon 473 bin dolar tutarıyla daha düşük bir maliyetle gerçekleştirileceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Sanica Isı Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Sanica Isı, daha önce Akhisar ve Elazığ fabrikalarında kurulu 6,5 MW ile birlikte 10,13 MW kurulu güce ulaşmayı hedeflediğinin de bilgisini verdi.

Borsada SNICA koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 47,38 kazanç sağladı. Hisse bugün TSİ 17.41 itibarıyla yüzde 3,76 artışla 41,92 liraya ulaştı.

Bir yıllık süreç içerisinde en yüksek 47,92 lirayı test eden hisse, en düşük ise 20,50 liraya geriledi. SNICA payları aylık bazda yüzde 27,2, haftalık bazda ise yüzde 12,72 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.