Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SISE’de Beklenmedik Grev Kararı! HTTBT Hollanda’da Şirket Kuruyor

Borsa İstanbul’da işlem gören SISE grev görüşmeleri ile ilgili detayları, HTTBT ise şirket kurulumuna yönelik bilgileri paylaştı. İşte detaylar;
SISE’de Beklenmedik Grev Kararı! HTTBT Hollanda’da Şirket Kuruyor
Yorum

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) 19 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplu iş görüşmeleri hakkında duyuru yaptı. Şirket, Petrol İş Sendikası ile devam eden görüşmeler çerçevesinde Petrol İş Sendikası tarafından 19 Nisan’da grev kararı alındığını açıkladı.

Grev uygulama tarihinin 12 Mayıs 2023 olduğu aktarılan paylaşımda, görüşmelere anlaşma sağlanamadığı takdirde Petrol İş Sendikası tarafından belirlenen tarihte grev uygulamasının başlayacağı ifade edildi. Toplu iş sözleşmesinin olağan süreci içerisinde görüşmelerin devam ettiği kaydedildi.

SISE, günlük yüzde 0,7 artışla 42,5 TL’den işlem görüyor.

Hitit Bilgisayar

Borsada HTTBT koduyla işlem gören Hitit Bilgisayar Hizmetleri, Hollanda’da şube kurulacağını duyurdu.
Şirket, satış pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesi, uluslararası ihalelerde karşılaşılan belirli coğrafyalarda faaliyet gösterme zorunluluğu kısıtlarının karşılanabilmesi, destek fonksiyonlarının yerine getirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Bu çerçevede Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Hitit Computer Services Netherlands unvanı altında bir şube kurulmasına karar verildiği ifade edildi.

HTTBT, günü yatay tamamlayarak kapanışını 30 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu