Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sinpaş GYO’dan Radikal Karar! Temettü Yok

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün KAP üzerinden 2023 yılı kârını dağıtmama kararı aldığını duyurarak piyasalarda dikkatleri üzerine çekti. Detaylar haberde;
Sinpaş GYO’dan Radikal Karar! Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (SNGYO), 2023 yılına ilişkin kâr dağıtımı yapmama kararı aldı. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, yönetim kurulu tarafından bu kararın ekonomik koşullar, döviz kuru ve hammadde fiyatlarındaki belirsizlikler nedeniyle risklerin yönetilmesi amacıyla alındığı belirtildi.

Yönetim kurulu, 2023 yılı kârının dağıtılmamasını ve genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedekler hesabına aktarılmasını önerdi. Bu kararın, 2023 yılı faaliyet sonuçlarını görüşmek üzere toplanacak olan genel kurula sunulacağı kaydedildi.

Açıklamada, Sinpaş GYO’nun projeleri ve yeni yatırımlarına güçlü bir kaynak temeli oluşturmak amacıyla bu adımın atıldığı ifade edildi. Yönetim kurulu, şirketin sürdürülebilir büyümesi ve finansal istikrarı için bu kararın önemli olduğunu vurguladı.

Kamuoyuna duyurulan bilgilendirme dokümanında, 2023 yılına ilişkin herhangi bir nakit ya da pay biçiminde kâr payı dağıtımı yapılmayacağı belirtildi.

Ekonomik konjonktür ve belirsizlikler göz önünde bulundurularak, tüm kârın olağanüstü yedekler hesabına aktarılmasının daha uygun görüldüğü açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Bu kararın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olduğu ve şirketin defter, kayıt ve belgelerine uygun olarak alındığına dikkat çekildi.

Borsada SNGYO koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 95,37 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 6,53, haftalık bazda ise yüzde 3,48 oranında değer kazandı. SNGYO payları Cuma günkü işlemlerini ise yüzde 0,59 düşüşle 5,06 liradan tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.