Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek Açıkladı: Kiralara Yeni Zam Düzenlemesi Yapılacak mı?

NTV canlı yayınında konuşan Bakan Şimşek, gelecek ay sona erecek olan kira zam düzenlemesi ve uygulanan ekonomi politikalarına dair açıklamalarda bulundu.
Şimşek Açıkladı: Kiralara Yeni Zam Düzenlemesi Yapılacak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV canlı yayınında konuştu. Uygulamada olan ekonomi politikaları ve konut kira zammı düzenlemesine dair görüşlerini paylaştı.

1 Temmuz 2024 tarihine kadar yürürlükte olan yüzde 25 kira zam sınırı düzenlemesine ilişkin şöyle konuştu:

“Hiçbir şey yapmazsak düzenleme Temmuz’da ortadan kalkıyor. Şu anda böyle bir düzenleme yapmaya yönelik çalışmamız yok.”

Ekonomi programının çalıştığını söyleyen Şimşek, “Belirli alanlarda başarı çok net. Bazı alanlar sabır, kararlılık gerektiriyor. Büyümede daha dengeli bir kompozisyona doğru evrildik” dedi.

Şimdiye kadar gelen ekonomik verilerin hedefler doğrultusunda uyumlu gittiği notunu düşerek, bugün gelen Mayıs ayı enflasyon verisinde yıllık yüzde 75’i aşan artışa atıf yaptı.

GCM Yatırım Banner

“Biz enflasyonun 70’li rakamlarla zirveyi bulacağını geçen sene kamuoyuyla paylaştık” diyerek, pik yapan enflasyonun beklenen düzeyde ilerlediğini kaydetti.

Bakan Şimşek, “Yıllık enflasyona baktığınız zaman eleştiri haklı. ‘Bu program olmasaydı yıllık enflasyon nerede olurdu?’ sorusu sorulmaz. Geçen seneki koşullara gidelim. Ülke çok büyük deprem yaşadı” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın