Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba Inu Ölüyor mu? SHIB için Dönüş Olacak mı?

Shiba Inu kan kaybediyor ve yatırımcılar kendilerini çok daha büyük finansal kayıplara hazırlıyor. Peki, dönüş olacak mı? Detaylar haberde;
Shiba Inu Ölüyor mu? SHIB için Dönüş Olacak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

CoinMarketCap’ın paylaştığı verilere göre 2021 yılının en çok görüntülenen kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB) piyasanın geneline uyum sağlayarak düşüş trendi içinde kalmaya devam ediyor. Altın günlerinden çok uzakta olan altcoin, şu sıralar yatırımcıların sabrını test ederek bir kez daha zor günler geçiriyor. Peki, SHIB’i gelecek günlerde neler bekliyor?

Analytics Insight analistleri, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90 aşağıda olan SHIB’in toparlanma ihtimalini değerlendirdi.

SHIB’in Düşüşüne Neden Olan Olaylar

Analistlere göre ilk zamanlarda Shiba Inu’nun değeri, kullanılabilirliği ile belirlenmekteydi. Ancak Elon Musk’ın SHIB gibi memecoinler üzerindeki etkisi zamanla yoğunlaştıkça dengeler değişti. Kripto para birimi son zamanlarda, Musk’ın çok tartışmalı bir süreç sonunda Twitter anlaşmasını tamamladığında Dogecoin (DOGE) ile kısa süreli bir ralli yaşadı. Ancak token, FTX fiyaskosunun bir sonucu olarak tekrar düşüşe geçti.

Shiba Inu’nun değerinin sürekli dalgalanma yaşadığı ve büyük ölçüde dış etkenlere bağlı olduğu oldukça açıktır. SHIB topluluğu her ne kadar büyüyor olsa da, Shiba Inu’nun değer kaybetmekte olduğu ortada. Devam eden koşullar, birkaç ay önce uzmanların Shiba Inu veya Dogecoin’in, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini devireceğini tahmin ettiği göz önüne alındığında ise oldukça ironik.

Bununla birlikte, SHIB’nin değeri, amiral gemisi kripto para Bitcoin’in performansına da bağlıdır. Shiba Inu ile ilgili piyasa duyarlılığı, yalnızca diğer kripto para birimlerinin ve dış faktörlerin memecoin üzerindeki etkisine indirgenmiştir.

GCM Yatırım Banner

Shiba Inu fiyatındaki küçük ve ani artışlar, Bitcoin’in geçmiş dönemlerde ortaya koyduğu birçok performans ile benzerlik göstermekte. Yatırımcıların ve piyasa analistlerinin memecoini, Bitcoin ile karşılaştırmasının ve Shiba Inu’nun tıpkı BTC gibi kan kaybetmekte olduğu sonucuna varmasının birçok nedeninden biri de budur!

SHIB Balinaları Kriptoyu Unutulmaktan Kurtarmak için Adım Atıyor

Sadece birkaç gün önce analistler, SHIB fiyatının yeni yılın en düşük seviyelerine ulaşacağını ve kripto para birimleri tarihindeki en kötü performansı kaydedeceğini tahmin ettiler. Terra’nın bu yılın başlarındaki olaylı çöküşünün ardından, bir sonraki en büyük darbe FTX borsasının iflası oldu.

FTX çöküşü, memecoinlerin kar elde etmek için yeniden toparlandığı bir zamanda gerçekleşti. Bu arada, kripto varlıkları ekosistemi hala korku dolu günler yaşarken, kripto aracı kurumu Genesis geri ödeme ve para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Bu faktörler, Shiba Inu’nun büyüme çabalarını büyük ölçüde kesintiye uğrattı.

Geçen haftanın kripto sektörü için oldukça sert geçtiği söylemi yanlış olmayacaktır. Bu süreçte SHIB’deki düşüş eğilimleri yoğunlaşmaya devam etti.

Raporlara göre meme coin, kripto balinaları tarafından büyük ölçüde biriktirilmiş olmasına rağmen yüzde 7 ila yüzde 8 arasında bir kayıp gösterdi. Bu koşullar yalnızca büyük düşüş piyasası duyarlılığına bağlanabilir.

Tokenı satın alan Shiba Inu sahiplerinin yüzdesi, bir yıl içinde yüzde 50’nin üzerinde artarak balinalar arasında bir yükseliş hissi gösterdi.

Etherscan.io’dan alınan verilere göre, bir gizemli balina, Kasım ayı içinde tek bir işlemle cüzdanlarına 220.97 milyar SHIB tokeni ekledi. Balina şu anda 4.99 milyon dolar değerinde toplam 546.86 Shiba Inu’ya sahip.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Etherscan.io

Ancak, piyasa duyarlılığındaki mevcut düşüş trendleri, kripto tüccarlarının kripto yatırımlarına büyük ölçüde düşkün olmasını engelliyor. Aslında, ana akım ekonomik ve finansal gerilemeler arttıkça finans ve yatırım liderleri, yatırımcıların kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara yatırım yapmasının önünü kesiyor.

Shiba Inu Kurtarılabilir mi?

Raporlara göre Shiba Inu, son piyasa düşüşlerine rağmen işlem hacimlerinde yüzde 92’lik bir artış gösterdi.

Analistler, daha yüksek volatilitenin genellikle yüksek ticaret hacimlerine yol açtığını söylüyor. Yatırımcılar, büyük karlar elde etmeyi umuyor ve bunları kaçırma ihtimalinden kaçınıyorlar. En azından SHIB’in, yatırımcıların mevcut dip seviyelerinde birikmesiyle artan hacminin önümüzdeki aylarda bir şeyler ifade edeceği söylenebilir.

SHIB balinaları, son birkaç hafta içinde büyük işlemlerin sayısı önemli ölçüde arttığı için piyasada daha büyük hamleler yapıyor.

Bu aşamada yatırımcıların, Shiba Inu’nun değer kayıplarını görmezden gelmeleri ve SHIB topluluğu için güçlü bir gelecek kurmak için kriptoyu kullanmaya odaklanmaları umulmalıdır. Bu gerçekleşmezse, uzun vadeli Shiba Inu yatırımcıları fonlarını ayırmaya başlamayı ve büyük bir kayıp etkisine hazırlanmayı göze alabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

SHIB, haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde yükselişle 0,00000870 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.