Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk’tan Beklenen Açıklama: Twitter’ı Neden Satın Aldı?

Milyarder isim Elon Musk ile Twitter arasındaki satın alma trafiğinde sona gelindi. Detaylar haberin devamında...
Elon Musk’tan Beklenen Açıklama: Twitter’ı Neden Satın Aldı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın bir süredir Twitter’ı satın alma sürecine dair gelişmeler yaşanıyordu. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, mikro blog sitesini satın aldığını doğruladı ve bunu neden yaptığını da açıkladı.

Musk, Twitter’ı neden satın aldığı ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüne dair çok fazla spekülasyon yapıldığını belirterek, bunların çoğunun yanlış olduğunu söyledi.

Elon Musk, Twitter’ı almasına neden olarak, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasını gösterdi.

Sosyal Medyadaki Tehlikeye İşaret Etti

Sosyal medyada, daha fazla nefret üreten ve toplumu bölen aşırı sağ ve sol bölünmeler konusunda büyük bir tehlike olduğunu sözlerine ekledi. Geleneksel medyanın büyük bölümünün acımasız bir tıklama arayışında olduğunu belirten Musk, parayı getirenin bu olduğuna inandıklarını kaydetti ve bu nedenle diyalog fırsatının kaybedildiğini ifade etti.

Musk sözlerinin devamında, “Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

‘Reklamlar Kullanıcıları Memnun Edebilir’

Twitter’ın her şeyin sonuçsuz olarak söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem ortamı olamayacağını belirten Musk, arazi yasalarına bağlı kalmanın yanı sıra, platformun herkese karşı sıcak ve misafirperver olması gerektiğini söyledi. Doğru uygulanması halinde reklamların kullanıcıları memnun edeceğine inandığını belirtti.

Musk reklamlarla ilgili, “Size varlığından hiç haberdar olmadığınız, ancak sizin için doğru olan bir hizmet, ürün veya tıbbi tedavi gösterebilir. Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamlar göstermek önemlidir. Alaka düzeyi düşük reklamlar spam’dir, ancak yüksek reklamlar aslında içeriktir!” ifadelerini kullandı.

Twitter’ın markaları güçlendiren ve işletmeleri büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflediğini vurgulayan Musk, “Bizimle ortak olan herkese teşekkür ederim. Birlikte olağanüstü bir şey inşa edelim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Musk sosyal medya devini satın almak için yapılan anlaşma kapsamında 44 milyar dolar ödeyecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.