Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB mi DOGE mu? ABD’li Politikacı Seçimini Yaptı!

Son olarak XRP açıklamalarıyla gündem olan ABD'li politikacı David Gokhstein bu kez SHIB ve DOGE yatırımcılarının ilgisini çekecek bir açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
SHIB mi DOGE mu? ABD’li Politikacı Seçimini Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gokhshtein Media’nın kurucusu ABD’li politikacı David Gokhshtein kripto sektörüne dair ilgi çekici açıklamalarını sürdürüyor. Politikacının gündeminde bu kez iki meme coin Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) vardı.

Gokhshtein, Türkiye’de de önemli sayıda yatırımcısı bulunan rekabet halindeki iki meme coin arasında mutlaka bir taraf seçmenin gereksiz olduğunu dile getirdi.

Gokhshtein DOGE-SHIB Rekabetinde Safını Belli Etti!

Günümüzde çok takipçili popüler bir kripto fenomenine dönüşen isme göre SHIB ve DOGE’u birlikte cüzdanda tutmak en mantıklı yatırım hareketi.

Gokhshtein, bu düşüncesini dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla açık bir şekilde ortaya koydu. Fenomenin yazdıkları şöyledi:

“Hem SHIB hem DOGE’a sahip olabilirim. Bana bunu yapamayacağımı söylemek, bir iPhone’um ve bir Samsung’um olamaz demek gibi bir şey.”

GCM Yatırım Banner

Sosyal medya hesabından meme coin tercihleriyle ilgili sıklıkla paylaşımlar yapan Gokhshtein, bu son paylaşımıyla tahmini olarak dördüncü kez bu tür bir soruya cevap vermiş oldu.

Fenomen, DOGE ve SHIB’i birbirinden ayırmanın mantıksız olduğu düşüncesini ilk olarak Nisan ayında dile getirmişti. Her iki kripto para biriminin karlılık sağlama potansiyelinin çok fazla olduğunu söyleyen isim, bu nedenle birinin lehine olup diğerini görmezden gelmenin mantıksız olacağını sıklıkla vurguladı. Gokhshtein, bu tutumunu 8 ve 25 Mayıs’taki paylaşımlarıyla da ortaya koymuştu.

Gerek Shiba Inu gerekse Dogecoin özellikle son dönemde kendilerine güçlü ve sadık bir topluluk oluşturmuş kripto para birimleri konumundalar. Dogecoin’den yaklaşık 7 yıl sonra, Ağustos 2020 tarihinde kripto piyasasına giren ve kendisini “Dogecoin katili” olarak nitelendiren SHIB’in çoğunlukla bir Dogecoin yan ürünü olarak görüldüğü biliniyor. Ancak günümüze gelindiğinde sonuç olarak her iki taraf arasında geliştiriciler ve yatırımcılar kategorisinde kıyasıya bir rekabet olduğu gerçeği var.

Gokhshtein: Kripto Sektörüne Yeni İnsanlar Getiriyorlar

Gokhshtein, bu pozisyonda özellikle yatırımcılara seslenirken iki taraftan birini seçip fanatiklik yapmanın, bu zihniyete bürünmenin gereksiz olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Analist bunun yerine her ikisi için de yükselişte olduğunu vurguluyor ve her iki tarafın kripto sektörüne yeni insanlar getirme yeteneklerinden övgüyle bahsediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Shiba Inu, kripto para piyasasındaki düşüş trendine rağmen sosyal medyada giderek artan bir katılım sergilemeye devam ediyor. Topluluk, Katman 2 çözümü Shibarium’un 2022’nin son çeyreğinde piyasaya sürülmesini beklerken, ekosistem şu anda kart toplama oyunu Shiba Eternity’yi küresel olarak başlatma sürecinde. Hatta Shiba Eternity yakın geçmişte Avustralya PlayStore’da kullanıcıların hizmetine sunuldu bile.

Öte yandan Dogecoin, dünyanın en zenginleri listesinin başındaki Tesla CEO’su Elon Musk’tan destek görmeye devam ediyor. Bilindiği üzere milyarder yakın zaman önce, birkaç saat içinde tükenen Tesla Cyberwhistle için sadece Dogecoin ödemeleri kabul etmişti. Ek olarak ağ, MyDoge cüzdanındaki yeniliklerin içinde yer aldığı son aylarda artan geliştirme faaliyetleri ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Piyasa değerine göre yapılan sıralamada yeniden ilk 10’a kendini atan Dogecoin, 7.73 milyar dolarlık işlem hacmi ile 0.05810 dolar fiyat noktasında işlem görmeye devam ediyor. Shiba Inu ise listenin 13. sırasında yer alırken, 6.34 milyar dolarlık işlem hacmi ile borsalarda 0.00001076 dolar civarında el değiştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.