Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Shanghai Tarihi Netleşirken Ethereum Boğaları Gücünü Koruyor

Ethereum'un PoS ağına geçişinin tamamlanması anlamına gelen Shanghai yükseltmesi için hedef tarih belli olurken, pazardaki boğalar güçlü duruş sergiliyor...
Shanghai Tarihi Netleşirken Ethereum Boğaları Gücünü Koruyor
Son Güncelleme: 

Ethereum geliştiricilerinin Tüm Çekirdek Geliştiriciler Yürütme Katmanı toplantısı sonucunda uzun zamandır heyecanla beklenen Shanghai sert çatalı için hedef tarih belirlendi. Geliştiriciler, güncelleme için 12 Nisan’ı hedef tarih olarak duyururken, ETH fiyatının boğa pozisyonunu koruduğu gözlemleniyor.

Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki ETH, bu hafta yaşanan kripto pazarı fiyatları sıçraması sürecinde Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere çoğu önde gelen altcoinden daha iyi piyasa performansı gösterdi. Bu durum, ETH’yi mevcut durumda en karlı tokenler arasına soktu.

ETH, Son Günlerin En Çok Kazandıranları Arasında

En büyük altcoin, haftaya 1.588 dolar fiyat bölgesi civarında işlem görerek başladı ve ardından yaklaşık yüzde 12 yükselişle Ağustos 2022 döneminden bu yana ilk kez neredeyse 1.800 dolar fiyat seviyesine ulaştı.

ETH, bu göz alıcı fiyat artışının ardından piyasa fiyatının yaklaşık 1.628 dolara düşmesine neden olan küçük bir geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte, kısa süre sonra son iki gün içinde istikrarlı kazanımlarla yükseliş rotasına devam etti.

Paratic Piyasalar verilerine göre Ethereum, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 artışla yükseliş ivmesini sürdürüyor ve böylece son yedi gündeki toplam kazancını etkileyici bir şekilde yüzde 22’ye taşımış durumda.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı
PUYQqKcs Eth Fiyat Grafigi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ETH’nin olumlu fiyat hareketinde, Ethereum ağında gerçekleşmesi beklenen ve geri sayımı süren Shanghai güncellemesinin oldukça etkili olduğu düşünülüyor. Bu cephedeki en son gelişmeye bakıldığında, Ethereum kullanıcıları artık Shanghai ağ güncellemesi için onaylanmış bir tarih olduğunu bilmekten memnun durumdalar.

ETH, şu an için 1.717 dolardan el değiştiriyor ve günlük işlem hacmi 11.2 milyon dolar civarında seyrediyor. Ayrıca altcoin, 209 milyar dolarlık piyasa değeri ile yüzde 17.1’lik pazar hakimiyetini koruyor.

Ethereum Shanghai Yükseltmesi Neler Getirecek?

14 Mart tarihinde Goerli test ağının Shanghai’daki başarılı yükseltmesinin ardından, Ethereum ana ağının da aynı şeyi yapması artık çok yakındı. Ve dünkü Ethereum geliştiricileri toplantısında, Ethereum ağının merakla beklenen hard fork’unu uygulamak için nihayet resmi bir tarih seçildi.

Popüler Ethereum geliştiricisi Tim Beiko’nun tweet’ine göre Shanghai yükseltmesinin dört hafta içinde 12 Nisan’da tam olarak 22:27 pm UTC’de gerçekleşmesi planlanıyor. Bu duyuru, Ethereum topluluğu ve genel olarak kripto sektörü içinde büyük bir heyecan uyandırdı.

Tim Beiko Tweet
Kaynak: Twitter /@TimBeiko

Ethereum Shanghai yükseltmesi, 2023 için kripto alanında en çok beklenen olaylardan biri konumunda. Yükseltme, herhangi bir yükseltme gibi ölçeklenebilirlik, güvenlik ve akıllı sözleşme işlemlerinde önemli iyileştirmeler dahil olmak üzere çeşitli heyecan verici özellikler sunmayı vadediyor.

Bununla birlikte, yükseltmeyle ilgili en dikkate değer nokta, sonunda stake edilmiş ETH’nin çekilmesine izin verecek olmasıdır. Şu anda, Ethereum ağında 29 milyar dolar değerinde yaklaşık 17.5 milyon ETH tokenı bulunuyor.

Yükseltmenin ardından, bu tokenlarda büyük miktarda geri çekilme olabilir ve bu da piyasadaki ETH’nin likit hacminde dramatik bir artışa yol açabilir. Bununla birlikte, bu potansiyel gelişmenin, tüm stake edilen Ether tokenlarının yüzde 32’sine sahip olan ve ETH staking pazarına en büyük katkıyı yapan likit staking protokollerinin operasyonlarını nasıl etkileyeceğine dair pek çok spekülasyon bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%