Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Selvi: Bağ-Kur’luların Primi SSK’lılarınkine Eşitlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönem talimatlarını kaleme alan Abdulkadir Selvi, emeklilerin ve prim mağduriyeti yaşayanların beklediği düzenlemeyi kaleme aldı.
Selvi: Bağ-Kur’luların Primi SSK’lılarınkine Eşitlenecek
HABER GİRİŞ

Yerel seçimlere giderken AKP tabanında yüksek enflasyon ve düşük maaş huzursuzluğu iktidar cephesini ardı ardına açıklama yapmaya itti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz dün emekli maaşlarına yapılacak düzenlemeyi duyururken emekli vatandaşlar ise İstanbul Kartal Meydanı’nda eylem için toplandı.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın isimlerden Abdulkadir Selvi, emekli maaşına zam düzenlemesi ve Bağ-Kur’luların prim meselesini kaleme aldı.

Daha önceki yazısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüşmesini paylaşan Selvi, emekliler için seyyanen zam hazırlığının yapıldığı haberini verdikten sonra bugünkü yazısında zam düzenlemesinin hayata geçirileceği tarih planını aktardı.

Hürriyet yazarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti sonrası ülkeye dönüşte emeklilere yapılacak zam meselesinin netlik kazanması için gelecek yıla işaret ettiğini söyleyerek, Erdoğan’ın; “2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz” sözüne atıf yaptı.

Bağ-Kur’luların Primi SSK’lılarınkine Eşitlenecek

Bağ-Kur’luların 9 bin olan prim gün sayısının da çözüleceği mesajını veren Selvi, “Ama tek konu emekliye zam değil bir de esnafların beklediği prim gün sayısı var” diyerek, Bağ-Kur’luların priminin SSK’lılara eşitleneceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının 7 bin 200 iş gününe primleri eşitlemek için ortak ön çalışma yaptığını hatırlatarak şöyle ekledi:

“Erdoğan, ABD’deyken Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan hazırlıklarını yaptı. Ancak konunun ekonomi yönetimiyle masaya yatırılması bekleniyor. Bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’ın katılacağı bir toplantı yapılacak. Hazırlıklar olgunlaştıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.
Önümüzdeki hafta Meclis çalışmalara başlayacak. O nedenle karar haftası dedim. Çünkü emekliye zam ve Bağ-Kur’luların prim gün sayısıyla ilgili konunun artık netleştirilmesi gerekiyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.