Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Abdulkadir Selvi: Emekliler için Seyyanen Zam Yolda

Emekli aylıklarının yeniden düzenlenmesi için yürütülen çalışmalara dair bilgi veren Abdulkadir Selvi, Bakan Işıkhan ile görüşmesini yazdı.
Abdulkadir Selvi: Emekliler için Seyyanen Zam Yolda
HABER GİRİŞ

Açlık sınırının altında kalan emekli aylıklarının yeniden düzenlenmesi için tatilde olan Meclis’in açılması bekleniyor. Ekim ayına kadar dişini sıkması istenen emeklilere nasıl bir zam verileceği ise gizemini koruyor.

Konuya ilişkin yetkililerden kesin bir açıklama gelmezken Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bir araya geldiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a emekli aylıkları meselesinin ne olacağını sordu.

Bugünkü köşe yazısında emekli maaşı düzenlemesini ele alan Selvi, seyyanen zam meselesinin gündemde olduğu haberini verdi.

Meclis’e gelecek maaş düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında ve bakanlar düzeyinde gerçekleştirileceğini belirterek şöyle yazdı:

“Emeklilere yapılan zam yetersiz kaldı. Emekliler bu ülkede istikrarın adreslerinden biri. Türkiye’nin geçmişte yaşadığı zorlukları bildikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı hizmetleri en iyi onlar takdir ediyor. Ama Temmuz zammıyla birlikte gönül bağlarında bir kopma yaşandı. O nedenle emeklileri sayıdan ve rakamdan ibaret görmemek lazım.”


Bakan Işıkhan’ın da aynı düşüncede olduğunu söyleyen Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin çalışma yapılması için talimat verdiğini belirterek, emeklilerin gönlünü kazanmak için iyileştirmelerin sağlanacağı mesajını verdi.

GCM Yatırım Banner

Emekli maaşı zammı için üç alternatifin masada olduğunu söyleyerek, “Seyyanen, en düşük aylığın yükseltilmesi ve oransal bir artış yapılması yönündeydi. Cevdet

Yılmaz’ın başkanlığında yapılacak çalışmada bu olgunlaştırılacak. Kabine toplantısında ise son şekli verilip Meclis’e gönderilecek. Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.