Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şehir Hastanelerinin Satışı Gündemde: BAE’li Yatırımcıyla Görüşülüyor

Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, yurt dışından yatırım çekme çabalarının bir parçası olarak şehir hastanelerinin bu yönde değerlendirilebileceğini söyledi.
Şehir Hastanelerinin Satışı Gündemde: BAE’li Yatırımcıyla Görüşülüyor
HABER GİRİŞ

Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Bloomberg’e şehir hastanelerinin geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dağlıoğlu, otoyollardan sağlığa kadar uzanan kamu-özel ortaklıkları kapsamında inşa edilen projelerde yeni anlaşmalar yapılabileceğini söyledi.

Daha küçük tesisleri tek çatı altında toplamak için inşa edilen 22 şehir hastanesinden biri olan “şehir hastanesinin” Arap Körfezi’ndeki bir yatırımcıya satışı konusunda görüşmelerin sürdüğünü belirten Dağlıoğlu, başka hastanelerin de bunu takip edebileceğini ifade etti.

Geçen yılın Temmuz ayında Birleşik Arap Emirlikleri ile 50 milyar dolar büyüklüğünde yatırım anlaşması imzalanmıştı. Bu anlaşma kapsamında enerji, savunma ve sağlık sektörlerine yönelik yatırımlar yer alıyor.

O dönemden bu yana somut bir anlaşmaya imza atılmış değil. Dağlıoğlu açıklamasında, Türkiye’ye 13 milyar ila 15 milyar dolar arasında doğrudan yabancı yatırımcı giriş beklediklerini söyledi. Bunun en az birisinin ise otomobil üreticisi olabileceğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Tesla CEO’su Elon Musk ile gerçekleştirdiği görüşmesinde, Türkiye’ye de fabrika açılması isteğini dile getirmişti. Çinli otomobil üreticisi Chery Automobile’in de Türkiye’de fabrika açmak istediği iddia ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.