Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SBF İflas Eden FTX’teki Kripto Varlıklar için Transfer Hakkı İstiyor

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in avukatları, borsada tutulan kripto varlıklara erişim hakkı talep etti. Ayrıntılar haberde…
SBF İflas Eden FTX’teki Kripto Varlıklar için Transfer Hakkı İstiyor
Yorum

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX’in iflası ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried’in avukatları, SBF’nin önceki yetkisiz işlemlerden sorumlu olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını söyleyerek, eski şirketi FTX tarafından tutulan varlıklara ve kripto paralara erişimine izin verilmesi gerektiğini savundu.

Kripto borsası iflas başvurusu yaptığında 11 Kasım 2022’de FTX’in CEO’luğundan istifa eden Bankman-Fried, şu anda suçsuz olduğunu iddia ettiği banka havalesi dolandırıcılığı ve kara para aklama gibi suçlamalarla karşı karşıya.

Kefalet koşullarının bir parçası olarak, hükümetin Alameda Research’e ait cüzdanlardan yapılan yasa dışı transferlere işaret etmesinin ardından, Bankman-Fried’in burada tutulan kripto para birimine erişimi yasaklandı.

SBF’nin avukatı Mark Cohen’den yapılan son açıklamada, ilk duruşma öncesi konferanstan bu yana yaklaşık üç hafta geçtiğini ve hükümetin, Bankman-Fried’in başından beri söylediklerini doğruladığını varsaydıklarını söyledi.

Cohen, “Bu koşulun aranması için ileri sürülen tek dayanağın desteklenmediği göz önüne alındığında, konferansta konulan kefalet koşulunun kaldırılması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

ABD Adalet Bakanlığı, Bankman-Fried’in FTX’in Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller ve davadaki olası bir tanıkla temasa geçmeye çalıştığını söyleyerek ek bir kefalet koşulu olarak bir iletişim yasağı talep etti.

Cohen’in yanıtı genel olarak kısıtlamayı kabul ediyor, ancak Bankman-Fried’in terapisti George Lerner de dahil olmak üzere bazı eski çalışanlara hala erişebilmesi gerektiğini söylüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%