Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX’in Kurucusu SBF’nin 700 Milyon Dolar Varlığına El Konuldu

İflas eden FTX borsasına dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Borsanın kurucusu SBF’nin 700 milyon dolar varlığına el konuldu.
FTX’in Kurucusu SBF’nin 700 Milyon Dolar Varlığına El Konuldu
HABER GİRİŞ

ABD’de Federal savcılar, iflas eden FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried ile bağlantılı 700 milyon dolar nakit varlığa el koydu. Bu varlıkların büyük bölümünün Robinhood hisseleri olduğu belirtildi.

FTX’in yeniden yapılanmasına rehberlik etmesi için CEO olarak Bankman-Fried’in yerini alan John Ray, firma Kasım ayında iflasa sürüklendiğinde kripto şirketinin mevduat sahipleri tarafından kaybedilen fonları kurtarmaya çalışıyor.

Bankman-Fried, Aralık ayında dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı ve yargılanmayı beklerken 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı. 55 milyondan fazla Robinhood hissesi,FTX’in iflas sürecinde çekişmenin yaşandığı başlıca varlıklar oldu.

Bankman-Fried, müşteri varlıklarını kötüye kullandığını reddediyor. Ele geçirilen hesaplardan üçünün Silvergate’de tutulduğu belirtilirken, burada FTX adına 6 milyon dolar değerinde varlık olduğu kaydedildi.

Silvergate kısa bir süre önce müşteri mevduatlarının 2022′nin dördüncü çeyreğinde yaklaşık yüzde 70 oranında düştüğünü açıkladı. Mahkeme dosyalarına göre FTX yönetimiyle bağlantılı bir ABD finans kurumu olan Moonstone Bank’ta yaklaşık 50 milyon dolar tutuldu.

GCM Yatırım Banner

Federal savcılar, bir Binance hesabındaki ve iki Binance.US hesap numarasındaki fonların veya varlıkların değerini açıklamadı. Bu üç Binance hesabı, ele geçirilen ve kendilerine bağlı değerlere sahip olmayan tek varlıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın